مکان فعلی دانشگاه شریف به عنوان دانشگاه باقی خواهد ماند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   21 آذر 1391-11 December 2012بازدید 990

مکان فعلی دانشگاه شریف به عنوان دانشگاه باقی خواهد ماند


<a class=دانشگاه شریف" title="دانشگاه شریف" width="250" height="181" />


پرتال دانشگاهی به نقل از رضا روستا آزادˈ رییس دانشگاه صنعتی شریف روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: پس از اعلام ساخت پردیس جدید دانشگاه شریف ، مشکلاتی بین این دانشگاه و شهرداری تهران در مورد مکان فعلی دانشگاه شریف در خیابان آزادی به وجود آمد که در حال حاضر این مشکلات با گفت و گو و مذاکره میان طرفین رفع و مقرر شده است که مکان فعلی به عنوان به عنوان مکان آموزشی در اختیار خود دانشگاه شریف باقی بماند.

وی افزود : قرار است در پردیس جدید دانشگاه صنعتی شریف دوره های تحصیلات تکمیلی و پژوهشگاه های این دانشگاه مستقر شود و مکان فعلی این دانشگاه به دوره های کارشناسی اختصاص یابد.

روستا آزاد گفت : تکمیل و مستقر شدن دوره های تحصیلات تکمیلی در پردیس جدید دانشگاه صنعتی شریف در یک برنامه 10ساله انجام می شود و انتقال از دوره دکترا آغازمی شود و انتظار می رود انتقال دوره های دکترا پنج سال طول بکشد و در مراحل بعدی دوره های کارشناسی ارشد انتقال می یابد .

رییس دانشگاه صنعتی شریف افزود : مراحل ساخت پردیس جدید این دانشگاه از دی ماه امسال در منطقه 22 شهرداری تهران آغاز می شود.

روستا آزاد افزود: براساس تفاهم نامه امضا شده میان دانشگاه صنعتی شریف و شهرداری تهران ، پردیس جدید این دانشگاه در محدوده بین دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه علوم و فنون نیروی انتظامی و به مساحت 60 هکتار احداث می شود.

وی خاطرنشان کرد : احداث پردیس جدید دانشگاه شریف با هدف گسترش امکانات دانشگاهی برای دانشجویان و همچنین بهسازی وگسترش فضای آموزشی انجام می شود .

رییس دانشگاه صنعتی شریف یادآور شد که این پردیس بدون در ورودی دانشگاه و حصار اطراف آن ساخته می شود زیرا در دنیای کنونی بیشتر دانشگاه های معتبر جهان به دلیل دسترسی آسانتر و داشتن فضای آموزشی بهتر بدون حصار ساخته می شوند. البته نداشتن دیوار و حصار در دانشگاه ها ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند که به تدریج با فرهنگ سازی های لازم می توان این مشکلات را رفع کرد.

روستا آزاد خاطرنشان کرد: در این نوع دانشگاه خطوط اتوبوس رانی برقرار می شود و دانشجویان به راحتی وارد و یا خارج می شوند و در عین حال مردم نیز می توانند از مراکز خرید، درمان و دیگر موارد که در محوطه دانشگاه وجود دارد، استفاده کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که با ساخت پردیس جدید دانشگاه صنعتی شریف ارتباط میان مردم و دانشجویان و علاقه مندی به توسعه علم و دانش در کشور افزایش یابد.
دانشگاه شریف دانشگاه تغییر مکان دانشگاه آزاد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها