افتتاح سایت مجازی جهاد دانشگاهی همراه با تخفیف برای دوره های فراگیر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   21 آذر 1391-11 December 2012بازدید 2551

افتتاح سایت مجازی جهاد دانشگاهی همراه با تخفیف برای دوره های فراگیر


سایت مجازی جهاد <a class=دانشگاهی" title="سایت مجازی جهاد دانشگاهی" width="200" height="120" />


معاون آموزشی جهاد دانشگاهی با اشاره به برنامه‌های این نهاد در هفته پژوهش گفت: بازدید کنندگان نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی جهاد دانشگاهی از 30 درصد تخفیف در دوره‌های آموزشی فراگیر برخوردار می‌شوند.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمد حسین ایمانی خوش خو معاون آموزشی جهاد دانشگاهی در نشست خبری صبح امروز با بیان اینکه نمایشگاه دستاوردهای شاخص جهاد دانشگاهی از 25 تا 30 آذرماه در بوستان گفت‌وگوی تهران برگزار می‌شود، گفت: در حال حاضر بیش از 500 هزار نفر در دوره‌های آموزشی فراگیر جهاد دانشگاهی در حیطه‌های تخصصی و غیر تخصصی شرکت دارند که به مناسبت هفته پژوهش افرادی که از نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی بازدید کنند با دریافت کارت ثبت‌نام از 30 درصد تخفیف این دوره‌ها برخوردار می‌شوند.

* افتتاح سایت مجازی جهاد دانشگاهی

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی گفت: همچنین همزمان با هفته پژوهش سایت مجازی جهاد دانشگاهی برای آشنای بیشتر مردم با فعالیت‌های جهاد دانشگاهی افتتاح می‌شود.

وی افزود: در این سایت دستاوردهای جهاد دانشگاهی به صورت مجازی به معرض نمایش گذاشته می‌شود.

ایمانی گفت: جهاد دانشگاهی در فرهنگ خود کارهای تبلیغاتی ندارد و به شکل خاموش فعالیت می‌کند ولی معرفی فعالیت‌های جهاد به دلیل بهره رسانی به مردم است.

وی اظهار داشت: با توجه به تقارن نام گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی با فعالیت‌های جهاد دانشگاهی لازم بود الگویی بر مبنای اقتصاد مقاومتی معرفی شود و هدف از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی معرفی الگویی است که می‌توانند متکی به دستاوردهای داخلی باشد و فن آوری‌های نوین ارائه دهند.

ایمانی افزود: شعار جهاد دانشگاهی شعار ایده تا محصول است و جهاد دانشگاهی ایده را به محصول تبدیل کرده و محصول را به جامعه ارزش می‌کند.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی عنوان کرد: در تمام کشور بیش از 40 واحد فعال در عرصه پژوهش و علم داریم که دستاوردهای بسیاری را برای عرضه در این نمایشگاه معرفی کردند ولی با توجه به شاخص‌‌ها تعدادی از این دستاوردها در نمایشگاه ارائه می‌شود.

وی گفت: فعالیت‌هایی که توانسته باشند با نمونه‌های خارجی برابری کنند و حتی از آنها بهتر باشد و فعالیت‌هایی که نیازهای مملکت را پاسخ گفته و به شکل صد در صد بر توانمندی‌های داخلی مبتنی هستند، در این نمایشگاه عرضه می‌شوند.

وی گفت: بر این اساس 247 فعالیت و طرح تحقیقاتی در حوزه پژوهشی 80 طرح در حوزه فرهنگی و 45 طرح آموزشی در این نمایشگاه ارائه می‌شود.

* برگزاری کارگاه‌های تخصصی در نمایشگاه جهاد دانشگاهی

رئیس ستاد دستاوردهای جهاد دانشگاهی عنوان کرد: در بخش خدمات علمی هفته پژوهش کارگاه‌های آموزشی تخصصی پیش بینی شده که از 25 آذر تا 30 آذر در محل نمایشگاه جهاد دانشگاهی در بوستان گفت‌وگوی تهران برپاست.

به گفته وی شرکت در این کارگاه‌های آموزشی نیز 80 درصد تخفیف دارد.

ایمانی افزود: کارگاه‌هایی نظیر معرفی کاربرد سازه‌های فضا کار و سر فصل حوزه مربوطه، تحقیقات نوین و اقدامات پدافند غیر عامل در قرن 21 تجاری سازی یافته‌های پژوهشی، جنبه‌های اخلاقی استفاده از سلول‌های بنیادی،  دفاع سایبری و نانو تکنولوژی و منسوجات صنعتی تولید از کارگاه‌هایی هستند که در این نمایشگاه برگزار می‌شوند و ثبت نام آن نیز از طریق سایت  www.sid.ir صورت می‌گیرد.

*نامگذاری روز‌های هفته پژوهش متناسب با جهاد دانشگاهی

رئیس ستاد دستاوردهای جهاد دانشگاهی گفت: برای برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش متناسب با فعالیت‌های جهاد دانشگاهی روز‌های هفته نامگذاری شدند.

وی افزود: شنبه 25 آذر روز جهاد دانشگاهی، فرهنگ و آموزش، یکشنبه، روز جهاد دانشگاهی و انرژی، دوشنبه با عنوان صنعت معدن و کشاورزی، سه شنبه به نام جهاد دانشگاهی و حوزه سلامت، چهارشنبه با عنوان دفاع ملی و سایبری نامگذاری شده‌اند.

ایمانی گفت: در هر یک از این روزها نیز متناسب با نامگذاری آن روز یک دستاورد از فعالیت‌های شاخص جهاد دانشگاهی معرفی می‌شوند.

* بازدید کاروان محققان از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی گفت: کاروان‌هایی از استان‌های مختلف کشور با عنوان کاروان محققان که متشکل از اساتید، محققان و دانشجویان هستند برای بازدید از نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی به تهران سفر می‌کنند.

ایمانی اظهار داشت: همچنین اساتیدی از کشورهای مسلمان که برای حضور در کنفرانس بیداری اسلامی در تهران حضور دارند نیز از نمایشگاه بازدید می‌کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه جهاد دانشگاهی مولود انقلاب است هدف این بود که یک الگوی موفق در حوزه تحقیقات و فناوری کشور معرفی شوند و پیش بینی شده مراکز اجرایی و سازمان‌هایی که در نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند در همان محل با مسئولان غرفه‌ها مذاکره کرده و مقدمات عقد قرار داد فراهم شود.

وی گفت: در حال حاضر آموزش نیروهای مورد نیاز پارس جنوبی که پیش از این توسط توتال فرانسه صورت می‌گرفت بر عهده جهاد دانشگاهی است.

وی گفت: تولید فرستنده‌های پر قدرت رادیویی نیز به شکل انحصاری در جهاد دانشگاهی صورت می‌گیرد و در کشورهای منطقه نیز با رقبای خارجی رقابت داریم.

سایت جهاد دانشگاهی دانشگاه فراگیر تخفیف دانشگاه فراگیر

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها