رویکرد دانشگاه دماوند توسعه و تداوم بخش فناوری و صنایع می باشد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   23 آذر 1391-13 December 2012بازدید 1077

رویکرد دانشگاه دماوند توسعه و تداوم بخش فناوری و صنایع می باشدمعاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند گفت: در راستای منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در خصوص ˈتولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانیˈ، این واحد دانشگاهی به سوی توسعه و تداوم بخش فناوری و صنعت به پیش می رود.

<a class=دانشگاه دماوند" title="دانشگاه دماوند" width="200" height="168" />

پرتال دانشگاهی به نقل از ˈحمیدرضا حسینی داناˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در خصوص فعالیت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند، گفت: این واحد پژوهشی از ابتدای سال 85 فعالیت خود را به صورت منسجم با وجود تمامی کاستی های موجود در شهر و نیز واحد آغاز و تا سال 91 در راستای فراهم نمودن زیرساخت های لازم در بخش توسعه و دست یابی به شکوفایی تلاش می کند.

وی با بیان اینکه نتیجه این تلاش ها اکنون تامین 44 هزار جلد کتاب و 110 عنوان مجله مشترک علمی در این واحد دانشگاهی است، خاطرنشان کرد: راه اندازی 57 آزمایشگاه، سایت و کارگاه تخصصی مرتبط با رشته های فنی و مهندسی با هدف ایجاد فرصت های مطلوب برای دانشجویان و بی نیاز کردن آنان از دیگر مراکز آموزشی و ایجاد چندین آزمایشگاه تخصصی همچون آزمایشگاه مگاترونیک ویژه مسابقات و فعالیت های علمی از جمله نتایج این تلاش ها است.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند یکی از اقدامات ارزشمند برای این واحد دانشگاهی و بخش پژوهشی را تامین فیبر نوری و فراهم کردن امکانات IT خواند و بیان کرد: یکی از نیازهای این شهرستان به ویژه واحد دماوند تامین فیبر نوری، خدمات تلفن و اینترنت بود که با همکاری مسوولان شهرستانی این مهم نیز محقق شد.

این مقام مسوول تامین زیرساخت هایی همچون ایجاد بخش پایان نامه ها و طرح های پژوهشی، توسعه مقالات علمی، برگزاری نشست ها و سمینارهای تخصصی، ایجاد و توسعه باشگاه پژوهشگران جوان و ... را از دیگر اقدامات و فعالیت های این واحد عنوان کرد.

حسینی دانا بیان کرد: هم اکنون این واحد دانشگاهی دارای بیش از 16 عنوان رشته است که عمده هدف و برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت خویش را با توجه به شرایط کنونی کشور در بخش تحریم ها و توطئه های غرب، به سوی توسعه بخش صنعت و فناوری پیش می برد.

وی یکی دیگر از برنامه های معاونت پژوهشی را حمایت از پایان نامه های دانشجویان در موضوعات مرتبط با نیازهای جامعه به ویژه بخش مذهب همچون قرآن و عترت خواند و بیان کرد: همین فرصت ها و فراهم کردن زمینه های لازم در بخش توسعه است که امروز این واحد دانشگاهی را از درجه بزرگ به درجه بالاتر ارتقا داده است.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی دماوند یکی از افتخارات این واحد دانشگاهی را که بین دیگر دانشگاه ها و مراکز علمی متمایز می کند، ثبت چندین اختراع در حوزه بین المللی، کشوری و استانی خواند و گفت: هم اینک دو اختراع نفتی این واحد که با همکاری پژوهشکده نفت شهید تندگویان تهران صورت گرفته است، در سطح بین المللی موفق به کسب مدال طلا شده است.

حسینی دانا ادامه داد: هم اکنون این واحد دانشگاهی با همت معاونت پژوهشی در حال انعقاد تفاهم نامه با 15 سازمان و نهاد همچون جهاد کشاورزی، نیروی انتظامی، اداره صنعت، معدن و تجارت، وزارت نفت، قوه قضاییه، آموزش و پرورش و ... است تا بتواند پروژه هایی مرتبط با بخش صنایع و فناوری را توسعه دهد.دانشگاه دماوند تدارم و توسعه دانشگاه رویکرد دانشگاه دماوند

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها