پژوهش‌‌‌های دانشگاه بر اساس نیازهای اولویت‌ بندی شده صورت می گیرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   25 آذر 1391-15 December 2012بازدید 862

پژوهش‌‌‌های دانشگاه بر اساس نیازهای اولویت‌ بندی شده صورت می گیرد


معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه اولویت‌‌‌های پژوهشی دانشگاه بر اساس مشکلات بهداشتی و سلامت جامعه انتخاب می‌شود، گفت: نیازهای موجود اولویت‌های پژوهشی را تشکیل می‌دهند.

پرتال دانشگاهی به نقل از علی‌رضا بیگلری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان از وجود 240 طرح پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و اظهار داشت: 440 پروژه پژوهشی هم اکنون در این دانشگاه در دست اجرا است.

وی با اشاره به اینکه 60 تا 70 درصد پایان‌نامه‌های دانشجویی در دوره‌های فوق لیسانس، دکترای تخصصی و دکترای دستیاری بالینی در حال انجام است، افزود: دانشجویان در رشته‌های متعددی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حال انجام پروژه‌ها هستند.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه طرح‌های پژوهشی بر اساس نیازها انتخاب می‌شوند، تصریح کرد: 70 درصد پروژه‌های پژوهشی بر اساس اولویت‌ها انتخاب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه اولویت‌‌‌های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان بر اساس مشکلات بهداشتی و سلامت جامعه انتخاب می‌شود و اضافه کرد: نیازهای موجود اولویت‌های پژوهشی را تشکیل می‌دهند.

بیگلری با بیان اینکه اولویت‌های پژوهشی جامعه با معیارهای علمی مشخص می‌شوند، ادامه داد: دیابت، سرطان‌ها و سلامت روانی از جمله اولویت‌های پژوهشی در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

* 80 درصد از پژوهش‌های دانشگاه کاربردی هستند

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در مورد کاربردی بودن پژوهش‌های انجام شده یا در حال انجام دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان افزود: 80 درصد پژوهش‌های این دانشگاه کاربردی و در راستای پیدا کردن بهتر‌ین راه‌حل، برای مشکلات موجود است.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از افزایش 40 درصدی مقالات منتشر شده توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه خبر داد و گفت: زمینه ایجاد چهار مرکز تحقیقاتی در دانشگاه فراهم شده است.

وی با اشاره به اخذ مجوزهای لازم برای تاسیس مراکز تحقیقاتی جدید در دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: مرکز تحقیقاتی نانو فناوری، مرکز زیست فناوری دارویی، مرکز تحقیقاتی ژن درمانی سرطان و مرکز تحقیقاتی مولفه‌های اجتماعی تعیین کننده سلامت، چهار مرکز تحقیقاتی مورد نظر هستند.

بیگلری از تاسیس دانشکده فناوری‌‌‌‌‌‌‌‌‌های نوین دارویی به دنبال اخذ مجوزهای لازم برای پذیرش رشته‌های جدید از جمله دکترای تخصصی پزشکی مولکولی و کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی خبر داد.
دانشگاه پژوهش پژوهش های دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها