راه‌اندازی 10 رشته دکترا و کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   27 آذر 1391-17 December 2012بازدید 1096
راه‌اندازی 10 رشته دکترا و کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع شوشتر از راه‌اندازی 10 رشته مقطع دکترا و کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری فارس از شوشتر، سروش زرین‌آبادی شامگاه امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  مجوز راه‌اندازی پنج رشته دکترا و پنج رشته کارشناسی ارشد برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر اخذ شده است که در آینده نزدیک شاهد راه‌اندازی این رشته‌ها خواهیم بود.

وی درباره دیگر رشته‌های در نظر گرفته شده برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع شوشتر افزود: در راستای راه‌اندازی رشته‌های جدید در این دانشگاه ، سه رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز پیشنهاد شده است که همگی به تصویب سازمان مرکزی رسیده است.

این مسئول با اشاره به اینکه امتیاز دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع شوشتر در حال محاسبه است، تأکید کرد: در صورت تصویب در منطقه شش تا دو سال آینده رتبه نخست را از نظر امتیاز در بین سایر دانشگاه‌ها به شوشتر اختصاص خواهیم داد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع شوشتر با بیان اینکه شورای مشورتی این دانشگاه بسیار راه‌گشا است، افزود: تعامل این شورا با هیئت رئیسه دانشگاه بسیار خوب ارزیابی می‌شود و به این دلیل باید کوشید تا با افزایش تعاملات بین هیئت رئیسه و شورای مشورتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع شوشتر در راستای حل مشکلات در این دانشگاه گامی برداشته شود.

وی اضافه کرد: فعالیت‌های پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع شوشتر به حدی افزایش داشته است که در منطقه ششم آموزشی دانشگاهی، یارای رقابت با این دانشگاه را ندارد.

این مسئول با تأکید بر اینکه تعدد رشته‌ها مانعی برای ارتقای سطح کیفی آموزش‌ها نیست، بیان داشت: تعداد رشته‌ها و تکثر آنها در ارتقای سطح کیفی آموزش‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر مانعی ایجاد نمی‌کند و به این دلیل باید تلاش کنیم تا در کنار افزایش تعداد رشته‌ها، کیفیت آموزشی نیز در دانشگاه شوشتر افزایش یابد.


دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر به عنوان واحد دانشگاهی جامع در جنوب غرب کشور در حال فعالیت است و در شرایط کنونی بیش از 20 هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد و دکترا دارد.


رشته جدید دکترا دکتری کارشناسی ارشد ارشد دانشگاه جدید

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها