وحدت حوزه و دانشگاه دشمنان را به هراس خواهد انداخت

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   27 آذر 1391-17 December 2012بازدید 792
وحدت حوزه و دانشگاه دشمنان را به هراس خواهد انداخت

یک استاد حوزه و دانشگاه معتقد است که وحدت حوزه و دانشگاه دشمنان را به هراس می‌اندازد و بر همین اساس آنان از هیچ کوششی در ضربه زدن به مکتب اسلام دریغ نمی‌کنند.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری فارس از مرند، آیت‌الله طاها موسوی امشب در جمع دانشگاهیان این شهرستان با اشاره به نقش حوزه و دانشگاه در اسلامی کردن دانشگاه‌ها اظهار کرد: اسلامی شدن دانشگاه‌ها پدیده جدیدی نیست، این مسئله از همان ابتدای پیروزی انقلاب مطرح بود ولی به دلیل اینکه نسبت به آن توجه کافی نشد، رهبر انقلاب مجدداً توجه خود را به آن معطوف داشتند و بار دیگر بر اهمیت آن تأکید ورزیدند.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد هنوز هم در این زمینه ابهام‌هایی وجود دارد و این سؤال مطرح است که اصولاً «اسلامی کردن دانشگاه‌ها» یا «انقلاب فرهنگی» چه مفهومی دارد.

موسوی تصریح کرد: اگر قرار است چنین کاری انجام شود اینکه چگونه و به دست چه کسانی انجام خواهد گرفت مهم است؛ یعنی اگر بخواهیم دانشگاه «اسلامی» باشد باید دانشجو، استاد، برنامه، کتاب درسی، فضای آموزشی، وسایل کمک آموزشی و به طور کلی همه ابعاد تربیتی و فرهنگی ان اسلامی باشد.

موسوی تصریح کرد: در یک دانشگاه اسلامی استادی که تدریس می‌کند باید با اصول و مکتب اسلامی همچنین عمل به آن آگاهی کامل داشته باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه‌های قم و تهران در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر مفتح در آستانه سالروز هفته وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد: انقلاب اسلامی تنها فرصتی است که نیازهای بشری را در قالب آموزه‌های دینی و فرهنگ علوم قرآنی برای رسیدن به سوی کمال و خوشبختی ترسیم کرد.

موسوی گفت: انقلاب اسلامی پس از 33 سال در بحث اسلامی کردن دانشگاه‌ها مشکل دارد و تعریف غلطی از آن مطرح است چرا که مسئولان و دست‌اندرکاران فرهنگی تاکنون نتوانسته‌اند جواب نیازهای جوانان و قشرهای دانشجو به عنوان آینده‌سازان جامعه اسلامی را در دانشگاه‌ها مهیا کنند.

وی اظهار کرد: مردم آذربایجان در دنیا نمونه غیرت اسلامی، نخبگی و علوم دینی هستند و این امر از بروز و ظهور دانشمندان و علمای بزرگ در این خطه ثابت شده است..

وی تصریح کرد:دشمن تا امروز با تحریم و جنگ نرم نتوانسته به اهداف شوم خود برسد و بر همین اساس جوانان و قشرهای فرهیخته ما در را هدف قرار داده و می‌خواهد با تفرقه بین دو قشر حوزه و دانشگاه به اسلام ضربه بزند.

موسوی در ادامه بیداری اسلامی در کشورهای منطقه را ناشی از آگاهی و هدایت رهبران سیاسی به اسلام و متاثر از انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: هرگاه در جامعه‌ای تفکرات اسلامی و قرآنی حاکم باشد دشمنان نخواهند توانست به اهداف شوم خود برسند.

وی رشد اسلام‌گرایی 72 درصدی در کشورهای اروپایی را ناشی از توجه به علم و فرهنگ اصیل اسلامی دانست و افزود: این تاثیرات نقش رهبری و انقلاب اسلامی را در جهان ثابت می‌کند.
دانشگاه حوزه حوزه و دانشگاه حوزه و دانشگاه و تبادل اطلاعات تبادل اطلاعات تبادل اطلاعات بین دانشگاه و حوزه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها