برگزاری دوره‌های پزشكان اعزامی حج و عتبات در دانشگاه‌های علوم پزشكی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   27 آذر 1391-17 December 2012بازدید 903

برگزاری دوره‌های  پزشكان اعزامی حج و عتبات در دانشگاه‌های علوم پزشكی


معاون آموزش و پژوهش مركز پزشكی حج و زيارت با اشاره به برگزاری دوره‌های بازآموزی پزشكان اعزامی به حج و عتبات به صورت استانی، گفت: دوره‌های بازآموزی پزشكان اعزامی به حج عمره، تمتع و عتبات در دانشگاه‌های علوم پزشكی استان‌های سراسر كشور برگزار می‌شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از امين‌رضا طباطبايی، معاون آموزش و پژوهش مركز پزشكی حج و زيارت در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با اشاره به برنامه‌ريزی‌های انجام شده برای برگزاری دوره‌های بازآموزی پزشكان اعزامی به حج و عتبات در دانشگاه‌های علوم پزشكی استان‌های سراسر كشور، گفت: اين دوره‌ها با هدف ارتقای سطح كيفی خدمات بهداشتی به زائران و عدم نياز مراجعه پزشكان كاروان‌ها به تهران برگزار می‌شود و تلاش می‌كنيم تا پايان سال جاری در دانشگاه‌های علوم پزشكی استان‌های بزرگ‌تر برگزار شود.

طباطبايی افزود: در حال حاضر برای برگزاری اين دوره‌ها در ديگر دانشگاه‌ها رايزنی می‌كنيم كه استقبال خوبی نيز نسبت به برگزاری اين دوره‌ها بر‌آورده می‌شود.

وی از امضای تفاهم‌نامه آموزشی و پژوهشی با دانشگاه علوم پزشكی اصفهان خبر داد و گفت: به منظور ايجاد، گسترش و افزايش همفكری و همكاری‌های آموزشی، پژوهشی و توسعه مباحث علمی در حوزه پزشكی حج و زيارت، دانشگاه علوم پزشكی اصفهان و مركز پزشكی حج و زيارت تفاهم‌نامه همكاری مشترك در زمينه‌های علمی و پژوهشی امضا كردند.

طباطبايی با اشاره به اينكه اين دوره‌های بازآموزی به صوررت يك هفته‌ای تعريف شده است، افزود: مجری آموزشی اين دوره دانشگاه علوم پزشكی اصفهان است و اين دانشگاه بر اساس سرفصل‌های آموزشی ارائه شده ما به برگزاری اين دوره‌ها اقدام می‌كند و امتياز بازآموزی به شركت‌كنندگان نيز از سوی همين دانشگاه اعطا می‌شود.

طباطبايی با اشاره به اينكه برگزاری اين دوره‌های بازآموزی به صورت استانی، لزوم مراجعه پزشكان و دانش‌آموختگان هر استان به تهران را مرتفع می‌كند، افزود: اين دوره‌ها فرصت خوبی برای به روز‌رسانی اطلاعات و دانش پزشكان در هر استان است كه بتوانند خدمات بهتری را به زائران در حج و عتبات ارائه كنند و به تدريج در هر يك از استان‌ها برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اينكه همه پزشكان استان می‌توانند در اين دوره‌ها شركت كنند، افزود: حضور در اين دوره‌ها در حال حاضر اختياری است و همه پزشكان استان از جمله پزشكانی كه به حج يا عتبات اعزام می‌شوند، می‌توانند در اين دروه‌ها شركت كنند، اما پس از چند دوره برگزاری و اعطای گواهينامه حضور پزشكان اعزامی به حج و عتبات الزامی است.

طباطبايی افزود: در راستای اجرای اين تفاهم‌نامه فعاليت‌های علمی و پژوهشی فيمابين اساتيد و دانشجويان دانشگاه علوم پزشكی اصفهان و مركز پزشكی حج و زيارت، بيش از پيش گسترش خواهد يافت.
دانشگاه حج و عتبات دانشگاه علوم پزشکی اعزام دانشجو به حج اعزام دانشجو با عتبات

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها