عیار دانشگاه‌ها با محصولات پژوهشی مشخص خواهد شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   27 آذر 1391-17 December 2012بازدید 805
عیار دانشگاه‌ها با محصولات پژوهشی مشخص خواهد شد


معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرند گفت: تفاوت اساسی بین دانشگاه‌های مختلف بیش از هر چیز دیگر با پژوهش و محصولات پژوهشی مشخص می‌شود که این موضوع مهم عیار هر دانشگاهی است.


پرتال دانشگاهی به نقل از علی امیری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زرند با گرامیداشت هفته پژوهش اظهار داشت: امروز دانشگاه‌ها علاوه بر اهتمام به امر آموزش به طور جدی فعالیت‌های پژوهشی را نیز سرلوحه کار خویش قرار داده‌اند به گونه‌ای که تفاوت اساسی بین دانشگاه‌های مختلف بیش از هر چیز دیگر با پژوهش و محصولات پژوهشی مشخص می‌شود که این موضوع مهم عیار هر دانشگاهی است.

وی افزود: معیار مهم رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در سطح دنیا نیز به طور عمده تولیدات علمی و فعالیت‌های پژوهشی است و دانشگاه آزاد اسلامی نیز طی سال‌های اخیر با تدوین سیاست‌های منطقی و مناسب سعی در بسط و توسعه پژوهش و زیرساخت‌های مورد نیاز آن کرده و در این مسیر موفقیت‌های زیادی کسب کرده است.

امیری بیان داشت: در سال 91 تلاش حوزه پژوهشی دانشگاه بر این است تا با رعایت مقررات سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به توسعه زیرساخت‌های پژوهشی بپردازد و در این راستا تشویق و توصیه دانشجویان به ویژه دانشجویان بخش تحصیلات تکمیلی به انجام پژوهش‌های اصیل در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه‌های جدید جزو برنامه‌های سال جاری است و در این زمینه می‌توان به راه‌اندازی آزمایشگاه تخلیص کروآن و پالینوژی و همچنین تجهیز آزمایشگاه‌های روانشناسی تجربی و تکتونیک تجربی اشاره کرد.

امیری گفت: احداث گلخانه آموزشی و موزه زمین‌شناسی نیز جزو برنامه‌هایی است که به مراحل نهایی خود نزدیک می‌شوند و در کنار این فعالیت‌ها برگزاری دومین همایش مردم‌شناسی و سومین همایش زمین‌شناسی فلات ایران زمین نیز در دستور کار قرار دارد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرند در زمینه نقش پژوهش در تولید ملی ابراز داشت:  شاید کمتر به این مسئله پرداخته شده است که تولیدات علمی به مراتب مهم‌تر از تولیدات مادی هستند و در واقع تولیدات علمی ثمره فعالیت‌های پژوهشی هستند، همچون چشمه‌ای زاینده می‌توانند طی زمان به تولیدات مادی منجر شوند و به تولید ثروت در جامعه کمک کنند.

امیری افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال 91 به سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی به نظر می‌رسد، تولیدات و نوآوری‌های علمی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و در این راستا نقش دانشگاه‌ها بسیار پررنگ است.

وی اذعان داشت: ایجاد بستر مناسب برای فعالیت‌های پژوهشی شامل کتابخانه بسیار غنی، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مجهز، دسترسی رایگان و آسان به اینترنت پرسرعت و استفاده از کادر علمی مجرب مهم‌ترین اقدامات دانشگاه برای مشارکت جدی و موثر دانشجویان در امر پژوهش است.

امیری نقش دانشگاه را در توسعه شهرستان زرند نقشی غیر قابل انکار دانسته و تصریح کرد: بدون تردید دانشگاه به عنوان متولی تربیت نیروهای متخصص سبب رونق اقتصادی، بهبود شرایط فرهنگی و اجتماعی این شهرستان شده است.

وی خاطرنشان کرد: تربیت مدیران ارشد در سطح شهرستان و استان کرمان از جمله ثمرات این نهاد علمی است و با بالا رفتن سطح تحصیلات جوانان شهرستان نیاز به نیروی غیر بومی کاهش یافته و توسعه اقتصادی را به دنبال دارد.

دانشگاه عیار دانشگاه مشخص شدن عیار دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها