مرکز اسناد و مدارک علمی دانشگاه آزاد تشکیل خواهد شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   27 آذر 1391-17 December 2012بازدید 932
مرکز اسناد و مدارک علمی دانشگاه آزاد تشکیل خواهد شد

معاون پژوهشی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، گفت: مرکز اسناد و مدارک علمی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم و تحقیقات تشکیل می‌شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، بیات معاون پژوهشی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد ضمن تشریح آخرین دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی واحد علوم و تحقیقات، به برنامه‌ها و رویکردهای پژوهشی این واحد اشاره کرد و گفت: ایران داک (مرکز اسناد و مدارک علمی دانشگاه آزاد اسلامی) در واحد علوم و تحقیقات راه اندازی می‌شود.

وی افزود: با راه اندازی مرکز اسناد و مدارک علمی دانشگاه آزاد اسلامی، تمام مقاله‌ها، پایان نامه‌ها و طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی دانشجویان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه در یک مجموعه گردآوری و به علاقه مندان ارائه می‌شود.

معاون پژوهشی واحد علوم و تحقیقات یاد آور شد: در شش ماهه اول امسال تعداد سه هزار و 197 پایان نامه در واحد علوم و تحقیقات دفاع شده است که از این تعداد دو هزار و 700 عنوان مربوط به دانشجویان کارشناسی ارشد و 497 عنوان مربوط به دانشجویان دوره دکتری بوده است که یک رکورد در مراکز دانشگاهی کشور به شمار می‌آید.

بیات با بیان اینکه واحد علوم و تحقیقات دارای رویکرد توسعه کیفی در بخش تحصیلات تکمیلی است و بیشترین تعداد دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: هم اینک 42 مجله تخصصی در واحد علوم و تحقیقات در قالب مجلات علمی پژوهشی، علمی ترویجی و دارای نمایه‌های بین المللی منتشر شده که ایجاد مجلات تخصصی و مجلات الکترونیک و همچنین تجمیع مجلات فعلی به منظور ارتقای کیفی آنها از جمله سیاست‌های پژوهشی این واحد دانشگاهی است.

وی همچنین از انتشار کتاب مرجع و دایرة المعارف رشته‌های تخصصی خبر داد و گفت: وجود دایرة المعارف رشته‌های تخصصی و بین رشته‌ای دانشگاهی از نیازهای جامعه علمی کشور محسوب می‌شود.

بیات ادامه داد: حمایت از مخترعان و مکتشفان، هدفمند سازی و کاربردی کردن تحقیقات و طرح‌های پژوهشی، تقویت انجمن‌های علمی دانشجویی و اساتید، ارتقای اعضای هیئت علمی گروه‌های مختلف به ویژه رشته‌های هنری و تسهیل فرصت‌های مطالعاتی برای اعضای هیئت علمی از دیگر رویکردهای واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی است.
دانشگاه دانشگاه آزادl مدارک علمی دانشگاه آزاد اسناد و مدارک علمی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها