تفحص از دانشگاه آزاد درانتظار صدور احکام

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   28 آذر 1391-18 December 2012بازدید 866

تفحص از دانشگاه آزاد درانتظار صدور احکام


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از عدم صدور اعضاء کارگروه تفحص از دانشگاه آزاد تاکید کرد که دوبار صدور احکام را به علی لاریجانی یادآوری کردم.

پرتال دانشگاهی به نقل از حجت‌الاسلام و المسلمین حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این تحقیق و تفحص طبق زمان‌بندی و آئین‌نامه مجلس اعلام شد و کسانی که درخواست عضویت در گروه تحقیق و تفحص را داشتند ثبت نام کرده و در کمیسیون مربوطه اعضاء انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه طبق آئین‌نامه، کمیسیون بایستی 15 نفر را برای حضور در کارگروه یاد شده انتخاب می‌کرد و این اقدام نیز صورت گرفت، خاطرنشان کرد: اکنون بایستی هیئت رئیسه احکام این افراد را صادر کند اما علیرغم گذشت حدود یک ماه هنوز حکمی صادر نشده است.

این نماینده مردم در خانه ملت با بیان اینکه بنده چند بار به آقایان لاریجانی، زمانی و حسین مظفر بحث صدور این احکام را یادآوری کرده‌ام، گفت: بنده بارها از آنها سوال کردم که چرا این احکام صادر نمی‌شود؛ البته بایستی احکام این افراد هرچه سریعتر صادر شده و کار تحقیق و تفحص رسما آغاز شود.

رسایی بر این نکته تاکید کرد که تا احکام افراد صادر نشود، نمی‌توان دست به اقدامی در این زمینه زد.

رسایی در پاسخ به این سؤال که آیا عدم صدور احکام برای نمایندگان حاضر در کارگروه تحقیق و تفحص به بحث رایزنی‌های جاسبی با مجلس مرتبط است یا نه، گفت: نمی‌دانم؛ بنده چنین قضاوتی را نمی‌توانم بکنم اما آنچه به ذهنم می‌رسد این است که هرچه در این اقدام تأخیر صورت گیرد، تحقیق و تفحص دچار مشکل می‌شود زیرا ما برای این کار نیاز به زمان داریم، در نتیجه بایستی هرچه سریعتر تحقیق و تفحص را آغاز کنیم.

وی با طرح این پرسش که چرا با گذشت حدود یک ماه از انتخاب اعضای کارگروه تحقیق و تفحص اما احکام آنها صادر نمی‌شود، تصریح کرد: هر زمان که احکام تحقیق و تفحص صادر شود دوستان حاضر در کاگروه تفحص را آغاز می‌کنند، زیرا بعد از صادر شدن احکام اقدامات عملیاتی آغاز شده و با انتخاب کارشناسان زبردست این موضوع پیگیری خواهد شد.

رسایی با طرح این پرسش که نمی‌دانم چرا این تاخیر در بحث صدور احکام صورت گرفته است، اظهار داشت: بنده دو بار به آقای لاریجانی، سه یا چهار بار به آقای زمانی و همچنین به آقای مظفر به عنوان معاون نظارت موضوع را یادآوری کردم اما متاسفانه احکام صادر نشد.
دانشگاه دانشگاه آزاد تفحص از دانشگاه آزاد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها