لیست تعداد دانشجویان اشتغال به تحصيل در دانشگاههای کردستان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   29 آذر 1391-19 December 2012بازدید 1557
لیست تعداد دانشجویان اشتغال به تحصيل در دانشگاههای کردستان

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاري آريا رئيس دانشگاه کردستان گفت: در حال حاضر تعداد62 هزار دانشجودر دانشگاههاي سطح استان کردستان مشغول به تحصيل مي باشند

جهانشير اميني روز گذشته  در نشست هم‌انديشي استاندار کردستان با اصحاب رسانه که در سالن فردوسي دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهارداشت :در حال حاضر براي دانشجويان استان  سند آمايش آموزشي تدوين شده که  در سايه تلاش 6 ماهه کميته پژوهش اين دانشگاه  و افق آموزش عالي استان و بر اساس آن  وضعيت و ظرفيت‌هاي موجود، تعداد فارغ‌التحصيلان و غيره در بررسي مي شود.

وي افزود: تعداد 261 هزار نفر از جمعيت يک‌ ميليون و 430 هزار نفري استان در رده سني 18 تا 24 ساله هستند وآماده  ورود به دانشگاه‌ها و مراکز علمي هستند.

اميني  با بيان اينکه چهار درصد از کل جمعيت استان برابر با 62 هزار نفر در حال حاضر در دانشگاه‌ها و مراکز علمي مشغول به تحصيل هستند، گفت: اين تعداد شامل 23 درصد از جمعيت 18 تا 24 سال استان است که نسبت به ميانگين کشوري 7 درصد عقب‌تر هستيم.

رئيس دانشگاه کردستان تصريح کرد: اين ميزان در سال 1394 يعني پايان برنامه پنجم توسعه بايد 100 هزار نفر و در پايان سال 1404 نيز به 150 هزار نفر ارتقا يابد.

وي تصريح کرد:‌ بر اساس برنامه ريزي 60 درصد از جمعيت استان تا سال 1404 بايد دانشجو بوده و در مقاطع مختلف دانشگاهي مشغول به تحصيل باشند.

به گفته وي، 47 درصد از کل دانشجويان استان در حال حاضر مرد و 53 درصد آن را خانم‌ها تشکيل مي‌دهند که 70 درصد آنها دانشجويان مراکز وابسته به وزارت علوم و 30 درصد نيز در دانشگاه آزاد مشغول به تحصيل هستند.

رئيس دانشگاه کردستان تصريح کرد: ‌60 درصد از کل دانشجويان استان در شهرستان سنندج و 40 درصد نيز در ساير شهرستان‌هاي تابعه استان در مقاطع مختلف دانشگاهي اشتغال به تحصيل دارند.

به گفته وي  20 درصد از اين دانشجويان در مقطع کارداني، 75 درصد مقطع کارشناسي و 5 درصد نيز در مقطع دکتري تحصيل مي‌کنند.

وي در ادامه  افزود: 51 درصد در رشته علوم انساني، دو درصد رشته علوم پايه، 9 درصد مهندسي، 9 درصد کشاورزي و دو درصد در رشته‌هاي هنر تحصيل مي‌کنند که با توجه به ظرفيت استان در زمينه کشاورزي بايد در راستاي تشويق و ترغيب به گرايش دانشجويان به اين سمت کار شود.

وي در ادامه از اشتغال به تحصيل بيش از 11 هزار دانشجو در رشته‌هاي مختلف در دانشگاه کردستان خبر داد و گفت:‌ 83 درصد از اين ميزان، دانشجويان کارشناسي، 15 درصد دانشجوي کارشناسي ارشد و يک درصد نيز در مقطع دکتري مشغول به تحصيل هستند.

وي خاطرنشان کرد:‌ دانشگاه کردستان در زمينه دانشجويان ارشد نسبت به ميانگين کشوري جلو است که اين نقطه قوتي براي اين دانشگاه محسوب مي‌شود.

رئيس دانشگاه کردستان با اشاره به وجود بيش از 140 رشته تحصيلي در اين دانشگاه گفت: بيش از 30 تا 40 نفر هيئت علمي نيز در اين دانشگاه وجود دارد.

به گفته اميني، دانشگاه کردستان به عنوان دانشگاه مادر با هفت دانشکده شامل دانشکده کشاورزي، دانشکده علوم انساني، ادبيات، زبان، هنر و غيره بيش از 11 هزار دانشجو را زيرپوشش خود قرار داده است.

.وي از کسب موفقيت هاي گروهها ي آموزشي اين دانشگاه خبردادو گفت: کسب 40 درصد از رتبه‌هاي علمي منطقه 8 و کسب 10 رتبه تک رقمي در المپيادهاي کشوري از جمله توفيقات حاصل شده در دانشگاه کردستان است که اين نشان از موفقيت گروه‌هاي آموزشي دانشگاه  کردستان است.

به گفته وي، تقويت نرم‌افزار آموزش، راه‌اندازي دفتر دانشجويان، فعال کردن دفتر نظارت بر دانشگاه‌ها، راه‌اندازي کميته کيفيت آموزش، سياست‌گذاري براي حضور در المپيادها، چاپ و نشر بيش از 20 مقاله پژوهشي در مجلات مختلف بين‌المللي، چاپ سالانه هفت کتاب و چاپ 150 مقاله علمي از ديگر اقدامات دانشگاه در راستاي توسعه برنامه‌هاي پژوهشي است.
دانشجویان اشتغال به تحصيل دانشگاههای کردستان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها