جزئیات تعطیلی واحد دبی دانشگاه شهیدبهشتی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   30 آذر 1391-20 December 2012بازدید 936

جزئیات تعطیلی واحد دبی دانشگاه شهیدبهشتی


رئیس دانشگاه شهیدبهشتی اعلام کرد: با مصوبه شورای گسترش آموزش عالی واحد دبی دانشگاه به صورت موقت تعطیل شده و دانشجو پذیرش نمی کند.

پرتال دانشگاهی به نقل از محمدمهدی تهرانچی در گفتگو با خبرنگار مهر اخبار منتشر شده از شعبه دبی این دانشگاه واقع در کشور امارات را توسط برخی از سایت ها و صداو سیما کذب عنوان کرد.
وی افزود: متاسفانه اخباری که منتشر شده کذب بوده، ما از رسانه انتظار داریم که اخبار درست را منتشر کند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی افزود: دانشجویان شعبه دبی دانشگاه شهیدبهشتی با تصویب شورای گسترش آموزش عالی در یکی از پردیس های داخل دانشگاه میهمان هستند و درحال حاضر با دستور شورای گسترش شعبه دبی دانشگاه به صورت موقت تعطیل شده است.

وی ادامه داد: اکنون دانشجویان کلاس های این شعبه هفت نفر بیشتر نیستند و مابقی دانشجویان در مرحله رساله قرار دارند که خارج از پردیس اصلی دانشگاه برگزار می شود و تمام مشکلات دانشجویان که مشکلات مفصلی هم بود رفع شده و اکنون دانشجویان این شعبه با مشکلی مواجه نیستند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: تصمیم تعطیلی شعبه دبی دانشگاه به دلیل مشکلات سیاسی که وجود داشت در دوره ریاست دکتر شعبانی رئیس پیشین دانشگاه گرفته شد و در این دوره ما آن را عملیاتی کردیم البته منظور از تعطیلی عدم جذب دانشجو است و گرنه تا روز آخر که واحد دانشجو دارد فعالیت خواهد داشت.

وی درباره فعالیت دوباره و پذیرش دانشجو در این شعبه هم گفت: فعالیت دوباره و پذیرش دانشجو دراین واحد منوط به سیاست جمهوری اسلامی است اگر جمهوری اسلامی و بخش بین الملل آموزش عالی این وظیفه را برای دانشگاه قائل باشند که در امارات حضور داشته باشیم حتما حضور خواهیم یافت و اگر لازم باشد آن را به کشورهای دیگر منطقه که مناسب باشد منتقل می کنیم.

تهرانچی درباره اخذ شهریه به درهم از این دانشجویان هم گفت: تمام فعالیت های دانشگاه زیر نظر سازمان‌های مختلف بازرسی، دیوان محاسبات و بر مبنای قانون است، قانون اجازه نمی دهد در تهران از کسی ارز دریافت کنیم.

وی افزود: بنابراین دانشجویان معادل ارز پایه که یک هزارو 200 و خورده ای است شهریه پرداخت می کنند یعنی معادل این ارز را به ریال  پرداخت می کنند که در واقع نصف شهریه امارات است.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با ابراز تاسف برای برخی از سایت‌ها گفت: این دستور قرآن است که اخلاق حرفه ای ایجاب می کند از پخش هرگونه خبر کذب و دروغ خوداری شود.

پیش از این اعلام شده بود که واحد امارات متحده عربی (دوبی) دانشگاه شهید بهشتی تهران از دانشجویان این واحد شهریه ای معادل درهم امارات دریافت می کند.
دانشگاه دانشگاه شهید بهشتی تعطیلی دانشگاه شهید بهشتی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها