دستگاه‌های اجرایی به پژوهشگران دانشگاهی باید اعلام نیاز کنند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   30 آذر 1391-20 December 2012بازدید 672

دستگاه‌های اجرایی به پژوهشگران دانشگاهی  باید اعلام نیاز کنندعضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا گفت: اعلام نیاز دستگاه‌های اجرایی برای انجام پژوهش‌ها در دانشگاه، منجر به کاربردی شدن پژوهش‌ها می‌شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از حسنعلی‌ زارعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان به مناسبت هفته پژوهش با اشاره به اینکه در پژوهش باید نیازهای جامعه مشخص شود، افزود: دستگاه‌های اجرایی باید چند سال قبل نیازهای آینده خود را آینده‌نگری کنند و سپس به دست پژوهشگران بسپارند تا بررسی شود زیرا برخی از پژوهش‌ها برای منتج به نتیجه شدن، مدت زمان زیادی را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه هر فردی که کار کاربردی کند باید جایی برای آن اعلام نیاز شود، افزود: اگر استفاده از نتایج پژوهش و جایی که پژوهش در آن انجام می‌شود، هر دو متوجه یک امر باشند حتماً منجر به نتیجه می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا تصریح کرد: اگر نتایج پژوهش در یک مکان خاصی مدیریت شود، بهتر منجر به کاربرد می‌شود اما دانشگاه‌ها و مراجع تحقیقاتی باید سفارش پژوهش را از بیرون داشته باشند و این ناهماهنگی‌ها منجر به کاربردی بودن پژوهش‌ها نمی‌شود.

وی با بیان اینکه اعضای هیئت علمی دانشگاه به دنبال کارهای پژوهشی هستند، افزود: کارهای پژوهشی در درون دانشگاه انجام می‌شود، اما نیاز آن باید از بیرون اعلام شود تا در این زمینه پژوهش‌ها انجام شود.

زارعی تصریح کرد: همکاران پژوهشی که در دانشگاه کارهای تحقیقاتی انجام می‌دهند اگر از آن‌ها استفاده شود بهتر است چرا که پژوهشگران نیز برای پروژه‌های تحقیقاتی خود هزینه پرداخت می‌کنند.

به گفته وی، باید همت، حمایت و برنامه‌ریزی از سوی مسئولان نیز صورت گیرد و از نتایج پژوهش استفاده کنند چرا که توسعه کشور با علم‌افزایی و تحقیق و پژوهش هم راستا است.

عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا با بیان اینکه در زمینه شیمی وضعیت پژوهش مناسب است، افزود: جایگاه دانشگاه بوعلی سینا در بین دانشگاه‌های وزارت علوم رتبه 18 و در سطح کل دانشگاه‌های ایران رتبه 18 را دارد که نشان‌دهنده این است که از وضعیت مناسبی برخوردار است.
پژوهشگران دانشگاهی پژوهشگر دانشگاه نیاز دستگاه های اجرایی به پژوهشگران دانشگاهی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها