نگرانی غرب پیشرفت علمی ایران میباشد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   01 دی 1391-21 December 2012بازدید 904

نگرانی غرب پیشرفت علمی ایران میباشد

وزیر دفاع گفت: نگرانی غرب از این است که ما علم را به دست بگیریم و برای آنها چیزی نماند.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای شاخص جهاد دانشگاهی که عصر امروز (پنج‌شنبه) در بوستان گفت‌و‌گو برگزار شد، با اشاره به اینکه مکتب ما حکایت از تدبر و اندیشه و حرکت رو به جلو دارد، گفت: تفاوت علم ما و علم غرب در غایت‌اندیشی است؛ آنها عامل به وجود آمدن یک پدیده را بررسی می‌کنند ولی ما علاوه بر این موضوع، به غایت علم نیز توجه داریم.

وی با اشاره به رویش‌های علمی کشور و تفاوت آن با کشورهای غربی گفت: علم ما در معرفت‌های باطنی عمیق شده است و از این نقطه عالم را نظاره می‌کنیم؛ این بشارتی است برای ما و همه کسانی که علاقمند به علم افراشته جمهوری اسلامی ایران هستند زیرا این انقلاب مسیری را به سوی آسمان باز کرده است.

وحیدی با برشمردن تفاوت تمدن غرب با تمدن اسلامی اظهار داشت: تمدن اسلامی بر پایه‌های حقیقت نابی استقرار دارد و این درخت ثمرهای فراوان خود را نشان خواهد داد و این جای شکر دارد که چنین فضای ارزشمندی بر جامعه ما حاکم است.

وی با اشاره به کارکرد جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد ارزشمند گفت: جهاد یعنی اینکه در مقابل دشمن به دنبال هدفی هستید. هدفمندی کار در جهاد معلوم است چرا که در نبرد جبهه حق و باطل سهم خودش را مشخص کرده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه جهاد دانشگاهی به دنبال یک کار علمی بی‌طرفانه نیست، گفت: طی سال‌های اخیر ادغام‌هایی در نهادها و سازمان‌ها صورت گرفته است اما کارآمدی فوق‌العاده جهاد دانشگاهی مانع از این شد که این نهاد نیز ادغام شود.

وی با اشاره به گستردگی جهاد دانشگاهی در سراسر کشور به مطالبه مقام معظم رهبری در خصوص تجاری‌سازی تحقیقات اشاره کرد و اظهار داشت: به ثمر رساندن تحقیقات و عرضه آن به بازار ارزش مضاعفی به کارهای دانشگاهی داده است. امروز برای کسانی که مایل به کارهای تحقیقاتی هستند، جهاد دانشگاهی به عنوان محقق کننده اقتصاد دانش بنیان اهمیت دارد.

وحیدی با تاکید بر اینکه باید برای رسیدن به قله‌های علمی خیلی تلاش کنیم، گفت: بین مکتب ما و نظام سلطه در علم رقابت شدیدی است. آنها ترس‌شان از رشد علمی ماست زیرا فقط در زمینه علمی سخن دارند و اقتصاد‌شان نیز از علم آب می‌خورد.

وی در پایان اظهار داشت: نگرانی غرب از این است که ما علم را به دست بگیریم و برای آنها چیزی نماند.

پیشرفت علمی پیشرفت علمی ایران نگرانی غرب نسبت به ایران

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها