پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   12 دی 1391 - 01 January 2013
حمایت از اختراعات دانشجویان/خوشه‌سازی آموزشی کشور

مدیرکل

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس از قم، محمدحسین موسی‌زاده در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و کارآفرینی در قم، در ارتباط با نحوه عملکرد دانشگاه علمی کاربردی بیان کرد: فعالیت‌های ما بر اساس نیاز سنجی شغلی انجام می‌شود و در دانشگاه علمی کاربردی، یک هزار رشته شغل محور وجود دارد.

پذیرش دانشجو بر اساس نیاز شغلی مناطق

وی ادامه داد: برای دانشجویانی که در دانشگاه علمی کاربردی پذیرش می‌شوند باید فرصت شغلی و نیاز شغلی در منطقه مورد نظر وجود داشته باشد و در رشته‌هایی که نیاز شغلی نداشته باشند هیچ پذیرشی صورت نمی‌گیرد.

موسی‌زاده در ارتباط با تفاوت فعالیت‌های آموزشی مراکز علمی کاربردی با سایر دانشگاه‌ها اظهار کرد: در دانشگاه‌های دیگر همیشه پذیرش در رشته‌ها صورت می‌گیرد و اساتیدی هم که در این دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند، دائمی و ثابت هستند.

مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اضافه کرد: این درحالی است که ما فعالیت‌هایمان را بر اساس نیاز محوری انجام می‌دهیم، به گونه‌ای که در برخی از رشته‌ها برحسب نیاز حتی یک مرتبه بیشتر اقدام به پذیرش دانشجو نمی‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه هر زمان شغلی از نیروی متخصص اشباع شد رشته مورد نظر هم کنار خواهد رفت، ابراز داشت: این نوع پذیرش دانشجو موجب شده تا مدرسین ما نیز به صورت ثابت فعالیت نکنند و هر مدرس با توجه به نیازی که احساس می‌شود، به کار گرفته شود.

دانشجوی علاقه‌مند قطعا خلاق خواهد بود

موسی‌زاده ضمن بیان اینکه رسالت دانشگاه علمی کاربردی پذیرش دانشجویان علاقه‌مند به مهارت خاص است، تصریح کرد: زمانی که دانشجویی با علاقه به یک رشته وارد شود و در آن تحصیل کند مطمئنا این دانشجو خلاق خواهد شد.

مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اذعان کرد: همانطوری که دانشجویان ما بر اساس علاقه وارد تحصیل در رشته‌های مختلف می‌شوند، در انتخاب اساتید نیز ما به دنبال خبره‌ترین استاد هستیم و برای ما مهارت و خبرگی فرد مهم است.

ایجاد شرکت‌های انشعابی برای حمایت از دانشجویان

وی گفت: هر فردی که در زمینه‌ای اختراعی دارد، مطمئنا حداقل یک نمونه از اختراع خود را خواهد ساخت و دانشگاه علمی کاربردی بر خلاف سایر دانشگاه‌ها که تا این مرحله از دانشجویان حمایت می‌کنند، از این مرحله به بعد به دانشجو کمک می‌کند.

موسی‌زاده در ادامه بیان کرد: نخستین حمایتی که ما از دانشجویان در این زمینه انجام می‌دهیم حمایت از ثبت اختراع آنها در تمام رشته‌ها و موضوعات است.

مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، ادامه داد: پس از اینکه دانشجو توانست اختراع خود را ثبت کند، ایده‌ها و پروژه‌های دانشجویان به صور گوناگون توسط مراکز مختلف علمی کاربردی حمایت می‌شوند.

وی با بیان اینکه در سراسر جهان برای حمایت از اختراعات شرکت‌های انشعابی ایجاد می‌شود اضافه کرد: حمایت دیگر ما از اختراعات دانشجویان تاسیس این گونه شرکت‌ها با حضور دانشجو، دانشگاه و مراکز صنعتی است.

آموزش‌های چاپ و نشر در قم بیش از سایر شهرها باشد

موسی‌زاده افزود: ما امروز نیاز داریم برای تقویت تکنولوژی و فناوری داخلی، خوشه‌های فناوری را با هدف پیدا کردن ظرفیت‌ها مختلف موجود در تمام شهرهای کشور ایجاد کنیم.

مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اظهار کرد: استان قم نسبت به سایر شهرهای کشور، از ظرفیت بالاتری در زمینه چاپ و نشر برخوردار است، این ظرفیت باید با ایجاد خوشه چاپ و نشر تقویت شود.

وی در پایان گفت: می‌توان ایجاد خوشه‌های آموزشی کشور را با ایجاد خوشه چاپ و نشر در قم کلید زد و آموزش‌های چاپی قم با توجه به این ظرفیت عظیمی که در آن وجود دارد، باید بیش از سایر شهرها باشد.تگ ها حمایت از اختراعات دانشجویان خوشه‌سازی آموزشی کشور
موسسه پژوهش MBA
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت