لزوم تخصصی بودن کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاههای علوم‌پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   17 دی 1391-06 January 2013بازدید 732لزوم تخصصی بودن کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاههای علوم‌پزشکی


معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به تعداد کرسی های آزاداندیشی برگزار شده در دانشگاههای علوم پزشکی و مقایسه آن با تعداد کرسی های برگزار شده در سایر مراکز آموزش عالی، بر لزوم تخصصی تر شدن این کرسی ها تاکید کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری مهر، دومین نشست کارگاهی کرسی های آزاد اندیشی با حضور مدیران و کارشناسان فرهنگی دانشگاههای علوم پزشکی در محل معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
محمد حسین آیتی معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت در این نشست با مقایسه تعداد کرسی های آزاد اندیشی برگزار شده در دانشگاههای علوم پزشکی کشور، مقایسه ای نسبت به تعداد کرسی های برگزار شده با سایر مراکز آموزش عالی کشور داشت و دانشگاههای علوم پزشکی را در زمینه برگزاری این کرسی ها نسبتا موفق قلمداد کرد.

وی به لزوم پرداختن به مباحث اساسی نظام سلامت در بحث کرسی های آزاد اندیشی تاکید کرد و گفت: کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاههای علوم پزشکی باید به سمت تخصصی شدن حرکت کنند و مشکلات نظام سلامت همچنین پزشک خانواده، حقوق بیمار، ارتباط بین پزشک و بیمار مورد توجه قرار گیرد.

در این جلسه، دکتر حسن رحیم پور ازغدی عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی نیز به تشریح و تبیین مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص کرسی های آزاد اندیشی پرداخت و با تاکید بر لزوم برگزاری کرسی های آزاد اندیشی بر ایجاد ملزومات برگزاری این کرسی ها گفت: دو اصل فضای سالم و آزاد از ملزومات برگزاری چنین کرسی هایی است و مقام معظم رهبری نیز بر لزوم سه اصل آزادی، منطق و اخلاق در این زمینه تاکید کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه سابقه برگزاری کرسی های آزاد اندیشی به دوران ابتدای اسلام برمی گردد، افزود: در مباحث دینی و اسلامی چهار اصل نقد، مشورت، سوال و مناظره جزء اصول آزاداندیشی دینی و لازمه تولید علم بوده و در منابع دینی، روایت و مستندات بسیاری در هر یک از زمینه ها وجود دارد.

رحیم پور ازغدی با اشاره به بحث آسیب شناسی کرسی های آزاد اندیشی، حسد، عصبانیت و غضب، کینه توزی، قطع روابط اجتماعی، غیبت، تقطع کردن جملات، خودستایی و خود مرکز بینی، آبروریزی و دنبال نکردن کشف و اثبات حقیقت را جزء موانع اساسی برگزاری این کرسی ها برشمرد.
دانشگاه آزاد اندیشی لزوم تخصصی بودن کرسی های آزاد اندیشی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها