متاسفانه در دانشگاه ها علم به گونه‌ای که مبدل به ثروت شود آموزش داده نمی‌شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   18 دی 1391-07 January 2013بازدید 939


متاسفانه در دانشگاه ها علم به گونه‌ای که مبدل به ثروت شود آموزش داده نمی‌شودعضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: متأسفانه در دانشگاه‌ها، علم به گونه‌ای که مبدل به ثروت شود آموزش داده نمی‌شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، علی‌اصغر جهانگیری صبح امروز در جمع دست‏اندرکاران سازمان بسیج مهندسین استان سمنان بیان کرد: یک قرن است که درآمدهای نفتی سرعت و حرکت ما را متوقف و مغفول کرده است.

جهانگیری ادامه داد: متأسفانه ما از وجود هزاران گونه کشاورزی موجود در کشور غافل هستیم که می‌تواند زمینه‌ساز تحولی عظیم در تولید و پیشرفت کشور باشد.

وی تصریح کرد: همین غفلت سبب کند شدن و در بعضی موارد متوقف شدن حرکت و سرعت قطار ما نسبت به جهان شده است.

کپی‌برداری روش‌های نسل گذشته اثری ندارد

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: جوانان باید بدانند که روش‌های نسل گذشته به دلایل مختلف بهره‌وری و سودآوری‌اش را از دست داده است.

جهانگیری ادامه داد: توصیه ما به جوانان این است که از کپی‌برداری روش‌های نسل گذشته خودداری کنند، چرا که در غیر ای نصورت آنها نیز زیان خواهند دید.

وی با بیان اینکه باید به دنبال سود 500 درصدی باشیم،‌ افزود: اگر از علم و دانش استفاده کنیم، با هزینه‌ای اندک می‌توانیم سودآوری کلان 500 درصدی به دست آوریم و در نتیجه این افق دید سبب ایجاد انگیزه، ‌داشتن زندگی مرفه و افزایش خودباوری می‌شود.

جهانگیری خاطرنشان کرد: متأسفانه در دانشگاه‌ها، علم به گونه‌ای که مبدل به ثروت شود آموزش داده نمی‌شود و فقط به آموزش مباحث تئوری می‌پردازیم.

می‌توانیم کارخانه‌داری بدون کارخانه باشیم

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: باید کارخانه‌‌هایی که در حال فروپاشی‌ هستند، با ارائه ایده و طرح به آنها وادار شوند برای ما کار کنند و در این صورت می‌توانیم به کارخانه‌داری بدون کارخانه تبدیل شویم.

جهانگیری تأکید کرد: ما به همت جوانان باهوش و با استعداد ایرانی دل‏خوش هستیم و ایده‌ها و طرح‌ها با همت و تلاش به منصه ظهور می‌رسد.

وی گفت: کشور ما در طول تاریخ کارآفرین بوده است؛ 3 هزار سال قبل از این کشور ما از گل کاشی، سرامیک و موزاییک ساخته است و ما ملتی با چنین پیشینه‌، هنر و دانش هستیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: باید ظرفیت موجود در جهت پیشرفت و آبادانی کشور استفاده شود؛ در این راستا، تمام مسئولان و مدیران اجرایی کشور مسئول و موظف هستند که زمینه را جهت پیشرفت فراهم کنند.


دکتر علی اصغرجهانگیری متولد اسفند ماه سال 1325 در روستای کندلوس از توابع کجور مازندران و دارای تألیفات و اختراعات بی‏شماری است.

دانشگاه آموزش علم و ثروت آموزش علم مبدل شدن علم و ثروت

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها