وضعیت فعالیت تشکلها در دانشگاه خواجه‌نصیر و راه‌اندازی انجمن فرهنگ و سیاست

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   19 دی 1391-08 January 2013بازدید 923

وضعیت فعالیت تشکلها در دانشگاه خواجه‌نصیر و  راه‌اندازی انجمن فرهنگ و سیاست


معاون فرهنگی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی وضعیت شکل گیری تشکل های دانشجویی و اعطای مجوز به این تشکل ها را در این دانشگاه تشریح کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از حمیدرضا نوری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره روند شکل گیری و اعطای مجوز به تشکل های دانشجویی افزود: در حال حاضر دو تشکل بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در حال فعالیت هستند.
وی ادامه داد: جامعه اسلامی دانشجویان حدود 6 ماه پیش با مجوز هیات نظارت دانشگاه راه اندازی شد و اکنون دفتر این تشکل در دانشکده عمران دانشگاه ایجاد شده ولی هنوز مجمع عمومی آن تشکیل نشده است.

معاون فرهنگی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تصریح کرد: علت عدم تشکیل مجمع عمومی این است که 6 الی 8 ماه زمان می برد تا هیات موسس فعالیت های مقدماتی را انجام دهد تا مجمع برگزار شود.

وی ادامه داد: دو گروه از دانشجویان هم اعلام کردند که خواستار راه اندازی انجمن اسلامی دانشجویان هستند، هیات نظارت از این دو گروه خواست که با هم ادغام شوند و هیات موسس مشترک معرفی کنند تا درخواست آنها بررسی شده و مجوز دریافت کنند.

نوری تصریح کرد: با توجه به اینکه مواضع فکری این دو گروه با یکدیگر قابل جمع نبود توافقی بین گروه‌ها ایجاد نشد بنابراین راه اندازی انجمن اسلامی تا زمان حاضر منتفی شده مگر اینکه یک گروه دیگر درخواست راه اندازی انجمن اسلامی دانشجویان را داشته باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تصریح کرد: به تازگی گروهی از دانشجویان برای راه اندازی انجمن "فرهنگ و سیاست" درخواست مجوز کرده اند که هیات نظارت استقبال خود را از شکل گیری تشکل جدید سیاسی در دانشگاه اعلام کرد.

نوری با بیان اینکه ما با ایجاد یک فضای چند صدایی موافق هستیم افزود: معتقدیم در صورتی که تشکل ها در قالب قانون آیین نامه تشکل‌ها فعالیت کنند، مشکلی ایجاد نشده و دانشگاه هم به آنان کمک کرده و امکان فعالیت آزاد را برای آنان در چهارچوب قانون ایجاد می کند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال هر فعالیتی که تشکل سیاسی انجام می دهد از قبیل سخنرانی، تریبون آزاد، و فعالیت‌های دیگر باید از هیات نظارت مجوز بگیرد اگر این مساله رعایت شود، دانشگاه از ایجاد تشکل‌های مختلف استقبال می کند.

معاون فرهنگی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تصریح کرد: درحال حاضر اعتبار قابل توجه‌ای به  بسیج دانشجویی اختصاص داده شده است و از اردوهای جهادی، راهیان نور، اردوهای مشهد مقدس، برنامه مذهبی، تریبون آزاد، جلسات کرسی های آزاد اندیشی و تمام فعالیت های دانشجویی بسیج حمایت می شود نه به دلیل اینکه بسیج است بلکه تنها تشکل فعال دانشگاه است.

وی افزود: دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از جمله دانشگاه‌هایی است که علاقمند به فعالیت تشکل‌های اسلامی دانشجویی است برای همین در راه اندازی جامعه اسلامی و انجمن اسلامی دانشجویان خود دانشگاه پیش قدم شده و اقدامات اولیه را انجام داد.


دانشگاه تشکلها دانشگاه خواجه نصیر راه اندازی انجمن فرهنگ و سیاست سیاست

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها