تدوین ۵ رشته دانشگاهی در سطح دنیا توسط دانشگاه خوراسگان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 دی 1391-09 January 2013بازدید 1820

تدوین ۵ رشته دانشگاهی در سطح دنیا توسط دانشگاه خوراسگان


معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان از تدوین و تدریس پنج رشته دانشگاهی جدید در سطح دنیا توسط این دانشگاه خبر داد.


پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان مهران هودجی سه‌شنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: این دانشگاه از سال 66 با 510 نفر دانشجو در سه رشته کارشناسی و یک رشته کاردانی کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر 14 هزار نفر دانشجو داریم که 35 درصد آنها را دانشجویان تحصیلات تکمیلی تشکیل می‌دهند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان با بیان اینکه 108رشته تحصیلی در این دانشگاه وجود دارد، افزود: هم اکنون 32 رشته کارشناسی، چهار رشته کارشناسی ناپیوسته، 53 رشته کارشناسی ارشد، 18 رشته دکتری و یک رشته دکتری حرفه‌ای در دانشگاه آزاد واحد خوراسگان  وجود دارد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان  تاکید کرد: این دانشگاه دارای 271 عضو هیئت علمی تمام وقت، 34 نفر نیمه وقت و 400 نفر استاد حق‌التدریس است که از این تعداد 75 درصد آنها استادیار و دارای مدرک دکترا و بالاتر هستند که این امر در بین دانشگاه‌های دولتی کم نظیر و بین سایر دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور بی‌نظیر است.

این مسئول با اشاره به اینکه  نسبت استاد به دانشجوی این دانشگاه یک به 45 نفر است، تاکید کرد: برای نخستین بار در سطح دانشگاه های کشور تمام 11 رزیدنتاین دانشگاه در امتحان ورد تخصصی قبول و چهار نفر نیز رتبه‌های خوبی به دست آوردند.

هودجی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان به عنوان نماینده دانشگاه آزاد در کمیته تخصصی و گسترش استان در آمایش رشته‌های آموزشی انتخاب شده، گفت: کلیه رشته‌های 32 واحد دانشگاهی استان بر اساس ظرفیت‌ها، امکانات، دانشجویان موارد دیگر آمایش و طبقه‌بندی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در این مرکز برنامه پنج ساله دانشگاه‌ها مشخص شده، تاکید کرد: این مرکز اقدام به  تدوین پنج رشته جدید دانشگاهی بین رشته‌ای شامل تولید گیاهان گلخانه‌ای، شیمی محیط زیست، کشت بدون خاک، تربیت مربی فوتبال، هندبال و تکواندو در مقطع کارشناسی و رشته بیوتکنولوژی تولید مثل دام در مقطع دکترای تخصصی کرده که در سطح جهانی بی‌نظیر است.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ادامه داد: همچنین در هفته گذشته 13 رشته در شورای گسترش تهران تصویب شد که سه رشته در مقطع دکترا و 10 رشته کارشناسی ارشد بوده است.

این مسئول با اشاره به اینکه بیش از80 درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد خوراسگان صاحب شغل شده اند، اذعان داشت: دانش‌آموختگان این دانشگاه از معدود فارغ‌التحصیلانی هستند که برای ادامه تحصیل در سایر کشورها هیچ‌گونه مشکلی از نظر استعلام‌های مورد نیاز ندارند.


دانشگاه دنیا خوراسگان تدوین رشته جدید رشته جدید دانشگاهی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها