ابلاغ دستورالعمل تشکیل باشگاه آزاد اندیشی به دانشگاه ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 دی 1391-09 January 2013بازدید 901


ابلاغ  دستورالعمل تشکیل باشگاه آزاد اندیشی به دانشگاه ها
دبیر هیات مرکزی کرسی های آزاد اندیشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ابلاغ دستورالعمل تشکیل باشگاه آزاد اندیشی دانشگاهیان به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور خبر داد.


پرتال دانشگاهی به نقل از  ˈاحمد علمشاهیˈ روز چهارشنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: دستورالعمل تشکیل باشگاه آزاد اندیشی دانشگاهیان با استناد به بند 2 ماده 2 آیین نامه تشکیل کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها و به منظور تقویت زمینه سازی برگزاری کرسی ها تدوین شده است.

وی خاطرنشان کرد: دستورالعمل تشکیل باشگاه های آزاد اندیشی پس از تصویب در هیات مرکزی کرسی های آزاد اندیشی وزارت علوم با امضای معاون فرهنگی و اجتماعی این وزارتخانه به تمام دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای اجرا ابلاغ شده است.

عملشاهی توضیح داد: باشگاه آزاد اندیشی در دانشگاه ها وظیفه اجرا، تسهیل، زمینه سازی و آموزش برگزاری جلسات بحث، گفت و گوی آزاد، کرسی های آزاد اندیشی و هرگونه تعامل، گفت و گوی فکری و اندیشه ای بین دانشگاهیان در موضوعات علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را برعهده دارد.

وی زمینه سازی برای دستیابی به اهداف تعیین شده در آیین نامه کرسی های آزاد اندیشی، تسهیل و اجرایی کردن نهضت آزاد فکری به ویژه کرسی های آزاد اندیشی و بحث و گفت و گوی آزاد در بین دانشگاهیان، بسترسازی برای مشارکت نخبگان دانشگاهی از جمله مدرسان و فعالان دانشجویی در فضای آزاد اندیشی را از جمله مهم ترین اهداف تشکیل باشگاه های آزاد اندیشی در دانشگاه ها برشمرد.

مشاورعالی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم همچنین از ایجاد ارتباط موثر میان نهادهای تصمیم گیر و دانشجویان و اعضای هیات علمی برای برگزاری هرچه بهتر کرسی های آزاد اندیشی در محیط دانشگاه ها و آموزش سخنوری، مباحثه، مفاهمه، تعامل و گفت و گو و پرورش نیروی سخنور، دقیق و تحلیل گر را از دیگر اهداف ایجاد این باشگاه های فرهنگی عنوان کرد.

وی درمورد ساختار باشگاه های آزاد اندیشی نیز گفت: این باشگاه ها زیرنظر هیات کرسی های آزاد اندیشی در هر دانشگاه اداره می شوند و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی نیز وظیفه تاسیس، تجهیز و نظارت بر فعالیت باشگاه را برعهده خواهد داشت.

علمشاهی افزود: براساس دستورالعمل تدوین شده، نماینده بسیج اساتید، یک نفر از اعضای هیات علمی عضو هیات کرسی های آزاد اندیشی موسسه یا دانشگاه، نماینده بسیج دانشجویی، نمایندگان هریک از تشکل های اسلامی، نماینده شورای هماهنگی کانون های فرهنگی و نماینده شورای دبیران انجمن های علمی، اعضای شورای هماهنگی باشگاه های آزاد اندیشی را تشکیل می دهند.

وی تاکید کرد: تشکیل باشگاه آزاد اندیشی در تمام دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی الزامی است و همه آنها باید فضایی را برای ایجاد و راه اندازی این مرکز فرهنگی اختصاص دهند.دانشگاه آزاد اندیشی باشگاه آزاد اندیشی تشکیل باشگاه آزاد اندیشی در دانشگاه ابلاغ

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها