تکذیب یک تغییر و برکناری در وزارت علوم و وقتی مشایی ممنوع‌التحصیل شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   21 دی 1391-10 January 2013بازدید 1912


تکذیب یک تغییر و برکناری در وزارت علوم و  وقتی مشایی ممنوع‌التحصیل شد


پاسخهای وزیر علوم به برکناری خود و رئیس دانشگاه تهران، شرح وضعیت تحصیل و بازنشستگی دو چهره خبرساز کشور، حذف یک آزمون دیگر برای داوطلبان کنکور و چند خبر دیگر، مهمترین اخبار دانشگاه در هفته پیش رو به شمار می آیند.

واکنش وزیر علوم به برکناری خود و فرهاد رهبرپرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، پس از آنکه طی هفته های گذشته گرمای تنور شایعات برکناری وزرا شدت گرفت، دامنه این حاشیه ها به وزارت علوم و دانشگاه تهران هم رسید. شنیده می شد وزیر علوم از سوی رئیس دولت در فشار است تا رئیس دانشگاه تهران را برکنار کند، در غیراینصورت برکناری از کابینه برای کامران دانشجو رقم می خورد.

اما وزیر علوم در هفته ای که گذشت، با تکذیب هر دو مورد تاکید کرد که نه تنها خودش دوست رئیس دولت است بلکه فرهاد رهبر هم باید فعالیتش را در دانشگاه تهران ادامه دهد.


حذف یک کنکور دیگرطی ماههای گذشته، داوطلبان کنکورهای مختلف دانشگاههای آزاد، پیام نور، دولتی و غیردولتی شاهد اخبار خوشی در خصوص شکستن طلسم غول کنکور از سوی آموزش عالی کشور بودند.

این هفته هم برای چندمین بار خبر خوشی از مرکز آزمون دانشگاه آزاد رسید و ناصر اقبالی مقام مسئول این مرکز خبر از حذف کنکور کاردانی به کارشناسی(کارشناسی ناپیوسته) در 3 هزار رشته محل این دانشگاه داد.

بازنشستگی موسوی و ممنوع التحصیل شدن مشایی

دانشگاه تربیت مدرس همواره محل تحصیل و تدریس شخصیتهای خبرسازی کشور بوده و هست؛ در هفته ای که گذشت، دو چهره این دانشگاه بار دیگر خبر ساز شدند.

به گفته یک مسئول آموزش عالی، میرحسین موسوی که در دانشگاه تربیت مدرس تدریس می کرد اخیراً درخواست بازنشستگی از این دانشگاه را مطرح کرده است.

اسفندیار رحیم‌مشایی یکی از دیگر شخصیتهای پرخبر کشور، که تمایل به تحصیل در دوره مجازی کارشناسی ارشد حقوق بین الملل این دانشگاه را داشته پس از قبولی در این رشته، به علت قطعی نکردن ثبت نامش مجاز به تحصیل در این دانشگاه نشد.

اعتراض دانشجویان ایرانی به مدارک چینی

حاشیه های محصولات چینی این بار به مدارک دانشگاههای این کشور و دانشجویان ایرانی که در چین تحصیل می کنند، رسید. در هفته های گذشته با انتشار گزارشی اخباری در خصوص وضعیت تحصیل دانشجویان ایرانی در دانشگاههای چین با تیتر " مدرک دانشگاهی چینی هم رسید " روی خروجی برخ سایتهای غیررسمی قرار گرفت.

دانشجویان ایرانی مقیم چین در واکنش به این گزارش، جوابیه ای صادر و طی آن درباره کیفیت دانشگاههای چین و رضایت دانشجویان ایرانی از دانشگاههای این کشور مباحثی را مطرح کردند.

ابتکار دانشگاه پیام نور در برگزاری امتحانات بدون کاغذ

از اوائل هفته جاری، امتحانات پایان ترم در دانشگاه پیام نور آغاز شد اما بخشی از این امتحانات برای نخستین بار در کشور بدون دخالت کاغذ و مداد و خودکار برگزار شدند.

در این امتحانات، دانشجویان تنها با کلیکهای موس کامپیوتر به سوالاتشان در مدت زمان اعلام شده پاسخ و در صورتیکه پاسخشان غلط باشد با همان کلیک، تیک سوال مورد نظر را تغییر می دهند.

گلایه های دانشجویان از حاشیه های پایان ترمها

فصل امتحانات از راه رسید و گلایه های دانشجویان از حاشیه های این امتحانات قوت گرفت. یکی از جالبترین انتقاداتی که دانشجویان در این هفته مطرح کرده بودند، پوسترهای حواس پرت کنی هستند که در اطراف دانشگاه نصب شده و تمرکزشان را به هم می زند.

دانشجوی دیگری اعلام کرد در دانشگاه مازندران دانشجویان مجبورند از کانکسهای در نظر گرفته شده به جای سالن مطالعه در ایام امتحانات استفاده کنند.


تقدیر خانواده شهدا از وزارت علوموزارت علوم برای دومین بار در سال جاری از خانواده شهدای هسته ای کشورمان تقدیر کرد و دومین تقدیر در هفته جاری و با رونمایی از نشان شهدای علمی صورت گرفت.

در این مراسم، همسر شهید رضایی نژاد از وزارت علوم به خاطر تلاش در هر چه بیشتر شناساندن شهدای هسته ای و علمی کشورمان به جامعه تشکر کرد.


تذکیب و برکناری وزیرعلوم وزیرعلوم ممننوع التحصیل تکذیب یک تغییر و برکناری

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها