بودجه پژوهشی شهرداری توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   25 دی 1391-14 January 2013بازدید 975
بودجه پژوهشی شهرداری توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد۵ درصد از بودجه پژوهشی شهرداری تهران توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد عملیاتی می‌شود

معاون آموزشی دانشگاه آزاد از عملیاتی شدن ۵ درصد از بودجه پژوهشی شهرداری تهران توسط اعضای هیئت علمی این دانشگاه خبر داد.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، تفاهم‌نامه همکاری‌های آموزشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و شهرداری تهران به امضا رسید.

حسین بلندی معاون آموزشی دانشگاه آزاد در مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه با بیان اینکه یکی از وظایف مهم دانشگاه آزاد اسلامی در این برهه از زمان، تربیت نیروی انسانی کارآمد موردنیاز دستگاه‌ها و سازمان‌هایی است که در عرصه‌های اجرایی فعال هستند، اظهار داشت: هر دستگاهی که از نیروی انسانی زبده‌تری برخوردار باشد قطعا ضمن ارائه خدمات بیشتر به جامعه، میزان بهره‌وری را نیز افزایش می‌دهد.

وی افزود: به همین منظور دانشگاه آزاد اسلامی این مهم را به عنوان یک وظیفه شرعی و قانونی تلقی می‌کند.

بلندی با ابراز خرسندی از تعامل به وجود آمده بین دانشگاه آزاد اسلامی و شهرداری تهران، بیان کرد:‌در این تفاهم‌نامه برنامه‌های درسی مورد نیاز شهرداری تهران در راستای ارتقای تخصصی افراد فعال در این ارگان را مورد توجه قرار خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از یک بدنه قدرتمند و بزرگ هیئت علمی برخوردار است، گفت:‌ در این تفاهم‌نامه مقرر شد بخشی از پرو‍ژه‌های پژوهشی مورد نیاز شهرداری تهران توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی انجام شود.

بلندی به عملیاتی شدن 5 درصد از بودجه پژوهشی شهرداری تهران توسط دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: ‌چشم انداز همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و شهرداری مشارکت در فعالیت‌های بزرگ اجرایی به لحاظ تصویب برنامه درسی، اجرای پروژه‌های پژوهشی و آموزش نیروی انسانی است که به عنوان یک شهروند از نتیجه‌اش بهره‌مند شویم.

همچنین در ادامه این مراسم سید مناف هاشمی معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران با قدردانی از حرکت دانشگاه آزاد اسلامی در فراهم کردن زمینه امضا این تفاهم‌نامه، اظهار داشت: شهرداری تهران به لحاظ قدرت مالی و کارکردی به اندازه چند وزارتخانه اقدامات اجرایی و مدیریتی بر دوش دارد.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران مسیر علم و دانش را مبنای کار خود قرار داده تا در حوزه اجرایی موفق عمل کند، تصریح کرد:‌ سرانه آموزشی شهرداری از 8 نفر ساعت در سال 83 به بالای 40 نفر ساعت در سال جاری افزایش یافت که نشان از عزم قوی این دستگاه برای ارتقای سطح تحصیلی کارکنانش دارد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران تأکید کرد: اگر ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی به سازمان و نهادی ورود پیدا کند قطعاً‌ آنجا متحول خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه مدیران ارشد شهرداری  ظرفیت حضور در دوره‌های ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی را دارند،‌ خواستار ارائه تمهیداتی قانونی از سوی این دانشگاه در خصوص ادامه تحصیل آنان شد.

بر اساس این گزارش، تفاهم نامه همکاری‌های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و شهرداری تهران در چارچوب راهبردهای چشم انداز بیست ساله و برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و در راستای حل معضلات و مشکلات فراروی دستگاه های اجرایی بین حسین بلندی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و سید مناف هاشمی معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران به امضا رسید.دانشگاه دانشگاه آزاد هیئت علمی شهرداری تهران

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها