وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد کارشناسی پیوسته بدون آزمون و وضعیت دانشجویان انصرافی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   25 دی 1391-14 January 2013بازدید 1086وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد کارشناسی پیوسته بدون آزمون و  وضعیت دانشجویان انصرافیمرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام کرد: دانش آموزان مشمول نظام وظیفه که به صورت حضوری در سال آخر دوره متوسطه مشغول به تحصیل هستند، اگر تا 30 بهمن‌ماه فارغ التحصیل ‌شوند، می‌توانند در آزمون کارشناسی پیوسته ثبت‌نام کنند.


پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، روابط عمومی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: هر داوطلب می‌تواند با توجه به تمایل و علاقه خود با انتخاب 4 رشته/شهر در مجموعه‌های متفاوت ثبت‌نام کرده و شانس خود را در رشته/شهرهای مختلف بیازماید.


شرکت متقاضیان در مجموعه‌های مختلف بلا مانع است، اما هر فرد باید برای انتخاب در هر مجموعه، کارت اینترنتی جداگانه‌ای تهیه کند.

در این مرحله در حدود 5000 رشته/محل دانشگاهی وجود دارد که امکان ادامه تحصیل در آنها برای داوطلبان ایجاد شده است، اما برای ورود تعداد محدودی از رشته/شهرها همچنان آزمون وجود دارد که داوطلبان باید اطلاعات آن را از سایت سازمان سنجش جویا شوند.* نحوه پذیرش کارشناسی پیوسته بدون آزمون

پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم و بر مبنای سوابق تحصیلی داوطلبان انجام می‌شود، بر همین مبنا متقاضیان باید به هنگام ثبت‌نام  معدل دقیق دیپلم خود را درسایت www.azmoon.org درج کنند.* وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد

دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه که به صورت حضوری مشغول به تحصیل بوده، اگر تا 30 بهمن‌ماه فارغ التحصیل می‌شوند، می‌توانند در این مرحله ثبت‌نام و در صورت پذیرفته شدن ادامه تحصیل دهند.

همچنین فارغ التحصیلان دیپلم به شرط اتمام تحصیل تا پایان 22 سالگی و پیش دانشگاهی به شرط اتمام تحصیل تا پایان 24 سالگی، بصورت پیوسته و حضوری (روزانه، بزرگسالان و آموزش از راه دور) می‌توانند در این مرحله ثبت‌نام و ادامه تحصیل دهند، مشروط بر اینکه از تاریخ فراغت از تحصیل آنان در مقطع دیپلم یا پیش‌دانشگاهی تا زمان قبول قطعی در دانشگاه بیش از یکسال سپری نشده باشد و یا قبل از ثبت‌نام در دانشگاه غیبتی مرتکب نشده باشند.*وضعیت دانشجویان انصرافی

دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند، در طول تحصیلات دانشگاهی (از دیپلم تا دکتری) فقط یکبار مجاز به انصراف هستند، مشروط بر اینکه این انصراف در زمان مجاز تحصیلی صورت گرفته باشد و از زمان انصراف تا شروع به تحصیل مجدد بیش از یکسال سپری نشده باشد، در غیر اینصورت امکان استفاده از معافیت تحصیلی برای برادران مشمول وجود ندارد.

ثبت‌نام کارشناسی پیوسته بدون آزمون همچنان ادامه دارد و داوطلبان می‌توانند تا 30 دی ماه امسال نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.


داوطلبان اگر در مراحل ثبت نام با مشکل یا ابهامی مواجه شدند می‌توانند بدون حضور در مرکز آزمون و صرفاً با ورود به سایت‌های www.azmoon.org و www.pubr-azmoon.com سؤال خود را مطرح و یا از طریق porsesh@azmoon.net ایمیل خود را ارسال تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به آنها پاسخ گویند.


ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان مرحله تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی با آزمون سال 91 که از امروز آغاز شده است، تا فردا 26 دی‌ماه ادامه خواهد داشت.

پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت فقط تا فردا سه شنبه 26 دی‌ماه فرصت دارند تا برای ثبت‌نام به واحدهای پذیرفته شده مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند، لذا مراجعه داوطلبان بعد از تاریخ ذکر شده برای ثبت‌نام ممکن نخواهد بود.

آن دسته از داوطلبانی که تاکنون به سایت مراجعه نکرده‌اند، می‌توانند در فرصت باقی مانده به سایت www.azmoon.com مراجعه و کارنامه خود را مشاهده کنند.

مدارکی که لازم است پذیرفته‌شدگان برای ثبت‌نام به همراه داشته باشند، شامل 6 قطعه عکس 4×3، کارت ملی، مدرک موقت یا اصل مدرک کارشناسی ارشد و برگه ای که وضعیت نظام وظیفه برادران را مشخص کند، است.

کلاس‌های پذیرفته‌شدگان این مرحله در بهمن‌ماه امسال آغاز خواهد شد.دانشگاه آزمون دانشجویان انصرافی داوطلبان کارشناسی ارشد ارشد کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشجویان انصرافی نظام وظیفه داوطلبان مرد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها