ابلاغ آیین نامه اداره کل شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   26 دی 1391-15 January 2013بازدید 1375


ابلاغ آیین نامه اداره کل شاهد و ایثارگر دانشگاه آزادرئیس دانشگاه آزاد اسلامی، چارت سازمانی جدید اداره کل شاهد و ایثارگر این دانشگاه را به تمام واحدهای دانشگاهی ابلاغ کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش خبرنگار مهر، فرهاد دانشجو آیین نامه اجرایی، شرح وظایف و ساختار سازمانی واحدهای دانشگاهی و اداره کل امور شاهد و ایثارگران همچنین دستورالعمل ستادهای شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی را جهت اجرا ابلاغ کرد.

بر این اساس، ستاد شاهد و ایثارگر سازمان مرکزی که شامل امور دانشجویان، استادان و کارکنان است با ترکیب رئیس دانشگاه به عنوان رئیس ستاد، معاونان آموزشی، دانشجویی، پزشکی، اداری مالی، امور مجلس، فرهنگی، مشاور ریاست و مدیر کل امور شاهد و ایثارگران، مدیر کل امور آموزشی دانشگاه، رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران یا نماینده تام الاختیار وی، معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران، رئیس اداره آموزش/آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران، یک نفر از استادان مشاور با معرفی دبیر ستاد و حکم رئیس دانشگاه، یک نفر از کارکنان شاهد و ایثارگر با معرفی دبیر ستاد و حکم رئیس دانشگاه تشکیل می شود

بر اساس یکی از تبصره های این آیین نامه، تشکیل سالانه حداقل 4 جلسه با حضور ریاست ستاد در هر واحد دانشگاهی ( دو جلسه برای هر نیمسال که جدول زمان بندی آن توسط ستاد تعیین و به اداره کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه اعلام می شود) الزامی است.

در تبصره بعدی آیین نامه مذکور، جلسات ستاد در واحدهای بزرگ و جامع با حضور رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، معاون فرهنگی و رئیس اداره آموزش استان و در سایر واحدها با حضور رئیس بنیاد شهید شهرستان، معاون فرهنگی و کارشناس بنیاد شهید شهرستان تشکیل خواهد شد.

در این آیین نامه قید شده که رسیدگی به امور شاهد و ایثارگران مراکز دانشگاهی بر عهده واحد دانشگاهی مربوطه است.
بر اساس این آیین نامه، اداره کل امور شاهد و ایثارگران زیر نظر مستقیم رئیس دانشگاه و بر اساس دستورالعمل ها، آیین نامه و شرح وظایف مربوطه، رسیدگی به امور آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رفاهی دانشجویان، استادان و کارکنان شاهد و ایثارگر را بر عهده دارد.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران به عنوان دبیر ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی با حکم رئیس دانشگاه است و عضو کمیسیونهای موارد خاص، شورای فرهنگی و کمیته انتصابات دانشگاه با حق رای است.

بودجه و اعتبارات

برآورد و تقدیم بودجه سالانه اداره کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی برای اجرای برنامه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رفاهی جامعه هدف به رئیس دانشگاه آزاد، تامین بودجه از محل اعتبارات بنیاد شهید و امور ایثارگران بر اساس توافقات و هماهنگیهای به عمل آمده بین اداره کل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر دانشگاه صورت می گیرد و این بودجه صرفاً جهت اجرای برنامه های مصوب ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه استفاده خواهد شد.

هزینه اجرای طرح های مصوب ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه و فعالیت های قید شده از محل اعتبارات موجود و مطابق دستورالعمل های صادر از اداره کل امور شاهد و ایثارگران سازمان مرکزی اقدام شود.

تجهیزات و امکانات مورد نیاز اداره امور شاهد و ایثارگر دانشگاه و فعالیتهای قید شده از محل اعتبارات موجود و مطابق دستورالعملهای صادره از اداره کل امور شاهد و ایثارگران سازمان مرکزی اقدام شود.

تجهیزات و امکانات مورد نیاز اداره امور شاهد و ایثارگران واحد دانشگاهی و هزینه های جاری از محل اعتبارات هر واحد دانشگاهی در حد مقررات و پس از تصویب رئیس واحد دانشگاه تامین می شود.

دبیر ستاد هر واحد دانشگاهی، موظف است سالانه تراز مالی اداره شاهد و ایثارگران واحد را طبق فرمهای مربوطه تهیه و به اداره کل امور شاهد و ایثارگران سازمان مرکزی ارسال کند.

دانشگاه دانشگاه آزاد آیین نامه اداری کل شاهد و ایثارگر ابلاغ آیین نامه اداره کل شاهد ایثارگر

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها