استخراج راههای ارتقای ارتباط میان صنعت و دانشگاه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   03 بهمن 1391-22 January 2013بازدید 917استخراج راههای ارتقای ارتباط میان صنعت و دانشگاه
رئیس جمعیت ایرانی پیشبرد ارتباط صنعت و دانشگاه از اجرای پروژه تحقیقاتی در زمینه ارتباط دانشگاه و صنعت خبر داد و گفت: این پروژه از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران اجرا می شود و در آن به دنبال استخراج راهکارهایی برای ارتقای ارتباط میان صنعت و دانشگاه هستند.پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش خبرنگار مهر، دکتر مسعود شفیعی در شانزدهمین کنگره سراسری همکاری دولت، دانشگاه و صنعت با اشاره به برگزاری این کنگره از سال 70 افزود: فرهنگسازی و انتشار دو مجله علمی ترویجی و یک مجله علمی پژوهشی از جمله دستاوردهای برگزاری 15 دوره کنگره ارتباط صنعت با دانشگاه است.

رئیس جمعیت ایرانی پیشبرد ارتباط صنعت و دانشگاه از اجرای پروژه تحقیقاتی در زمینه مباحث مطرح در این کنگره خبر داد و اظهار داشت: در سال جاری صندوق حمایت از پژوهشگران طرح تحقیقاتی را در زمینه مباحث مطرح در 15 کنگره برگزار شده در زمینه ارتباط دانشگاه و صنعت در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه داد: در این تحقیقات قرار است راهکارهای ارائه شده برای ارتباط میان دانشگاه و صنعت استخراج شود که نتایج آن نیز از سوی صندوق اعلام خواهد شد.

شفیعی با اشاره به مدل های ارتباط صنعت و دانشگاه در دنیا یادآور شد: در دنیا مدل ارتباط صنعت و دانشگاه یک ارتباط همگن است که این سه نهاد در کنار نظام نوآوری، ایجاد مراکز رشد، فعالیت می کنند.

وی با تاکید بر اینکه این مدل مناسب کشور ایران نیست، خاطر نشان کرد: در ایران لازم است با تدوین قوانینی در این زمینه و اجرای آن، این ارتباط را تقویت کنیم.

دبیر دائمی کنگره همکاری های دولت، دانشگاه و صنعت با تاکید بر اینکه در سایر دنیا سه بخش دولت ، دانشگاه و صنعت تقریبا به یک اندازه رسیده اند، اضافه کرد: در کشور ما دایره نظام و دولت خیلی بزرگ است ضمن آنکه صنایع خصوصی و دانشگاههای خصوصی کشور نیز بسیار کم است که برای ارتقای ارتباط میان صنعت و دانشگاه لازم است تا دولت و نظام کوچک تر و صنایع و دانشگاههای بخش خصوصی بزرگتر شوند.


شفیعی تعریف و اجرای طرح های کلان ملی را از اقدامات موثر در زمینه ارتباط میان دانشگاه و صنعت نام برد و خاطر نشان کرد: از آنجا که مدل ارتباط دانشگاه و صنعت مدل تقاضامحور نیست دانشگاه پس از انجام تحقیقات به سراغ بخش صنعت می رود که این امر می تواند مانعی برای ارتقای ارتباط میان بخش صنعت و دانشگاه باشد.دانشگاه صنعت و دانشگاه راه های ارتقای ارتباط صنعت و دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها