آخرین وضعیت تغییر نام دانشگاهها به مشاهیر و دلیل مخالفت برخی دانشگاهها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   04 بهمن 1391-23 January 2013بازدید 1003آخرین وضعیت تغییر نام دانشگاهها به مشاهیر و  دلیل مخالفت برخی دانشگاهها
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اعلام آخرین وضعیت تغییر نام دانشگاههای کشور به نام مشاهیر گفت: برخی دانشگاههای قدیمی تر برای این تغییر نام به دلیل رتبه بندی های بین المللی مخالفت می کنند.

پرتال دانشگاهی به نقل از  غلامرضا خواجه سروی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت تغییر نام دانشگاهها به مشاهیر شهرشان، با بیان اینکه برخی دانشگاهها از جمله صنعتی نوشیروانی بابل و صنعتی همدان استقبال کرده اند، ادامه داد: دانشجویان دانشگاه صنعتی همدان، تغییر نام این دانشگاه به شهید مصطفی احمدی روشن را پیشنهاد کردند اما این اقدام روندی کند و طولانی دارد.

مطرح شدن تغییر نام در هیئت رئیسه و تصویب آن در هیئت امنا و شورای عالی انقلاب فرهنگی به گفته معاون فرهنگی وزارت علوم، مراحل تغییر نام یک دانشگاه به شمار می آید.

وی با بیان اینکه برخی دانشگاهها با تغییر نامشان مخالفت کردند، به علت این استدلال اشاره کرد و گفت: دانشگاههای قدیمی و با سابقه کشور این طرح مخالفت کردند، استدلالشان تاثیر این تغییر در رتبه بندی بین المللی شان است زیرا نظامهای رتبه بندی سالهاست دانشگاهها را با نام فعلی شان می شناسند.

خواجه سروی با درست ندانستن این استدلال، گفت: با توجه به اینکه وزارت علوم دانشگاهها را در رتبه بندیهای بومی شرکت می دهد، این استدلال دانشگاهها درست نیست.

معاون فرهنگی وزارت علوم، به دیگر اقدامی که در خصوص تغییر نام دانشگاهها در دستور کار قرار گرفته اشاره کرد و گفت: حداقل کاری که برای تغییر نام دانشگاهها می توان کرد این است که اسامی دانشگاههای تازه تاسیس یا دانشکده ها و مجتمع های آموزشی در حال ارتقا به دانشگاه را به نام مشاهیر تغییر داد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تغییر نام هیچ دانشگاهی به قطعیت نرسیده است.تغییر نام دانشگاه دانشگاه آخرین وضعیت تغییر نام دانشگاه به مشاهیر تغییر نام دانشگاه به مشاهیر

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها