نمودار کمیته انضباطی دانشگاه و مقررات تقلب گرفتن

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   15 بهمن 1391-03 February 2013بازدید 2864نمودار کمیته انضباطی دانشگاه  و  مقررات تقلب گرفتن
معاون دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی با اعلام شرایط و ضوابط برخورد با دانشجویانی که تقلب می کنند، گفت: مراقبان حق ندارند تقلب را به زور از دانشجویان بگیرند.


پرتال دانشگاهی به نقل از علی صدر - معاون دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه هیچ مراقبی حق برخورد با دانشجویان خاطی را ندارد، اظهار داشت: مراقبان حق ندارند اگر تقلبی از دانشجویی دیدند آن را به زور دریافت کنند و این اقدام مراقب خلاف قوانین و مقررات آموزش است و در این زمینه بارها به مراقبان هشدار دادیم.


وی تاکید کرد: تنها به فرد گوشزد می شود که به علت تقلب باید جلسه امتحان را ترک کند اما اگر سر جایش ماند باز هم نمی توان به زور او را وادار به ترک جلسه کرد و دریافت تقلب باید با نهایت رافت اسلامی صورت گیرد.
موارد تقلب در دانشگاه علمی کاربردی

این مقام مسئول دانشگاه علمی کاربردی در ادامه با اشاره به میزان تقلبهایی که توسط دانشجویان این دانشگاه صورت می گیرد، اظهار داشت: معمولاً مورد خاصی را نداریم و دو تا سه هفته یک بار شاید 20 پرونده مورد بررسی قرار می گیرد.

وی درباره برخورد دانشگاه علمی کاربردی با تقلبهایی که از دانشجویان گرفته می شود، اظهار داشت: در این زمینه کاملاً طبق آیین نامه رفتار می شود، قرار نیست به تمام تقلبهایی که گرفته می شود نمره 25 صدم داد زیرا در برخی موارد اقدام به تقلب صورت می گیرد یعنی دانشجو برگه تقلب را با خود برده اما تقلب نکرده است.

به گفته معاون دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی، با این حال بسته به نوع تقلب در صورتیکه به تایید استاد رسیده باشد بر اساس آیین نامه رفتار خواهد شد.

نمودار کمیته انضباطی در دانشگاه علمی کاربردی

به گزارش مهر، پرونده دانشجویان در صورت اعمال تخلف در دانشگاه جامع علمی کاربردی لازم است بر اساس نمودار زیر، مراحلی را طی کند.

علی صدر در این باره گفت: پرونده های انضباطی دانشجویان در صورت لزوم باید در شورای اولیه یا مرکزی، واحد استانی تحت عنوان شورای بدوی یا در شورای مرکزی انضباطی که مربوط به موارد خاص است، مورد بررسی قرار می گیرند و در نهایت حکم صادر می شود.


در ایام پایان ترم نیمسال نخست سال تحصیلی جاری، برخی از دانشجویان دانشکده خبر از برخورد نامناسب مراقبان امتحانات خبر دادند به طوریکه در یک مورد مراقب اقدام به پاره کردن پاسخنامه دانشجویی شده بود.نموداردانشگاه دانشگاه علمی و کاربردی مقررات تقلب گرفتن

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها