نزدیک کردن سطح دانشگاه به شاخص‌های بین‌المللی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   26 بهمن 1391-14 February 2013بازدید 1037
نزدیک کردن سطح دانشگاه  به شاخص‌های بین‌المللیمعاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از بازنگری در برنامه‌های درسی برای نزدیک کردن سطح این دانشگاه به شاخص های بین‌المللی خبر داد.پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، حسین بلندی شصت و ششمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی را فرصت مناسبی برای بازبینی و مرور نتایج و برنامه‌ریزی‌های گذشته در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی دانست.

وی ادامه داد: تبادل اطلاعات در خصوص تصمیم گیری‌هایی که در گذشته انجام شده می‌تواند ما را در اصلاح مسیر کلی و خط مشی دانشگاه آزاد اسلامی یاری کند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: این اجلاس نشان داد که خوشبختانه در حوزه‌های مختلف فعالیت‌های بسیار خوب و چشمگیری انجام شده و واحدها خیلی خوب و فعال عمل کرده‌اند و با شرایطی که ما در نیمه اول امسال داشتیم، تفاوت چشم‌گیری داشته است.

بلندی در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه آموزش، افزود: در این حوزه بحث جذب و استخدام نیروها منطبق با شرایط شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال انجام است و عملا هر کسی که وارد دانشگاه می‌شود باید در فراخوان جذب شرکت کند، همچنین همه اعضای هیئت علمی حق‌التدریسی باید به نحوی از صلاحیت‌های عمومی لازم برخوردار باشند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص آیین‌نامه‌های آموزشی این دانشگاه گفت: در حال استفاده از تجارب همکاران خود در واحدهای مختلف هستیم تا بتوانیم آیین‌نامه آموزشی موجود در دانشگاه را به نحوی مورد بازبینی و مرور مجدد قرار دهیم.

وی تصریح کرد: در حوزه گسترش نیز در هر استان یک طرح جامع آموزشی تدوین شده و هدف ما این است که بتوانیم برای همه استان‌ها از شورای گسترش آموزش عالی یک موافقت اصولی اخذ کنیم تا از این پس واحدها در سراسر کشور بتوانند به صورت استانی نسبت به پیگیری اخذ مجوزها اقدام کنند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: در حوزه هیئت ممیزه و ارتقا، حدود 210 کمیته منتخب در واحدهای متوسط و بالاتر ما در حال تشکیل است که در گام نخست در 20 استان هیئت ممیزه مستقل خواهیم داشت و این را در دستور کار داریم که نسبت به اخذ احکام لازم اقدام کنیم و اگر این احکام صادر شود این کمیته‌ها می‌توانند به صورت مستقل فعالیت کنند.

این استاد دانشگاه در خصوص فعالیت‌های حوزه خدمات آموزشی نیز اظهار داشت: در این حوزه به غیر دوره‌های دکترا، عملا تمامی اختیاراتی که در سازمان مرکزی وجود داشته را به استان‌ها واگذار کردیم؛ هدف اصلی ما تمرکز زدایی بوده که خوشبختانه این کار به خوبی در حال انجام است.

وی افزود: در حوزه برنامه‌های درسی یک بازنگری کلی را در دستور کار داریم و امیدواریم همه واحدها ما را در این راه همراهی کنند و سعی داریم برای دروس هر بخشی که بازنگری می‌شود نسبت به اعلام فراخوان برای تألیف کتب آموزشی اقدام کنیم و بتوانیم کتب یکسانی را برای هم‌سطح‌سازی مطالبی که در کلاس‌ها به دانشجویان ارایه می‌شود، فراهم کنیم.

وی در پایان ضمن ابراز رضایت از میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در شصت و ششمین اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: از همه دست اندرکاران این دانشگاه، که از ساده‌ترین تا عالی‌ترین فعالیت‌ها را انجام دادند و زحمات بسیاری را متحمل شدند قدردانی می‌کنم.
دانشگاه شاخص های بین المللی نزدیک کردن سطح دانشگاه به شاخص های بین المللی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها