ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی تاسال92

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   27 بهمن 1391-15 February 2013بازدید 1701ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی تاسال92رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: بر اساس برنامه ریزی های در دست اجرا ، تا پایان سال آینده ظرفیت این دانشگاه به سه هزار رشته شغل تحصیلی افزایش خواهد یافت.پرتال دانشگاهی به نقل از ˈ عبدالرسول پورعباس ˈ عصر چهارشنبه در حاشیه دهمین دوره تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در کرج اظهار کرد: افزایش ظرفیت رشته شغل تحصیلی این دانشگاه با همکاری صاحبان حرفه ها ، کارخانه ها، واحدهای صنعتی و تولیدی و اصناف انجام خواهد شد.

وی افزود: اکنون دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور دارای یکهزار و 100 رشته شغلی تحصیلی با 700 هزار دانشجو است که در 900 مرکز در استانهای مختلف کشور مشغول کسب دانش و مهارت لازم هستند که 400 مرکز آن در جوار کارخانه ها و واحدهای صنعتی قرار دارند.

پورعباس بیان کرد: برای توسعه و گسترش دانش توام با مهارت، گام های بزرگی مانند نظام آموزش های مهارتی ، صلاحیت حرفه ای و احراز شغل برداشته شده است.

وی گفت : تلاش برای استقرار نظام مهارتی در کشور از سال 74 آغاز شده است که از مهر 91 به صورت رسمی فعالیت در قالب دانشگاه یاد شده اجرایی شد.

وی افزود: بیشتر شغل های تحصیلی این دانشگاه دربخش صنایع مانند برق، مکانیک، جوشکاری تخصصی، قطعه سازی، بخش کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر مانند گردشگری، هتل داری، موسیقی، نقاشی، حج و زیارت، اوقاف، مهارت های قرآنی و خبرنگاری است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اظهار کرد: دولت در فعالیت های یاد شده نقش حاکمیتی نظارت، کنترل، هدایت و گسترش را برعهده دارد و بیشتر فعالیت ها با همکاری بخش خصوصی درحال انجام است.

پور عباس بیان کرد: اکنون نظام آموزش عالی کشور در بخش نظری ˈ آکادمیکˈ با هدف تولید علم و فناوری افراد را تربیت می کند و در بخش دوم نظام آموزش مهارتی با هدف تولید بیشتر کار می کند تا دانش آموخته با توجه به بازار کار و تخصص لازم جذب شده و افراد دانش آموخته نظری با گذراندن یک دوره مهارتی بهتر می توانند جذب بازار کار شوند.


در دهمین دوره تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور که در مرکز تربیت مربی پژوهش های فنی و حرفه ای به مدت سه روز در کرج در حال برگزاری است، 650 نفر از مدرسان این دانشگاه از استانهای مختلف کشور شرکت دارند.


دانشگاه دانشگاه جامع علمی و کاربردی ظرفیت دانشگاه علمی و کاربردی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها