تدریس 1350 استاد در مراکز علمی کاربردی استان یزد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   30 بهمن 1391-18 February 2013بازدید 1305


تدریس 1350 استاد در مراکز علمی کاربردی استان یزدرئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد گفت: در حال حاضر هزار و 350 استاد در مراکز علمی کاربردی استان یزد مشغول به تدریس هستند.
پرتال دانشگاهی به نقل از ناصر صدرا ابرقویی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد با اشاره به پیشرفت چشمگیر دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد در تمام زمینه‌‌های اظهار داشت: این دانشگاه در سال 1373 تاسیس شد و گرچه با وجود مشکلات بسیار، روند رشد و شکل‌گیری این دانشگاه به کندی صورت گرفت اما با پیگیری‌های انجام شده، هم‌اکنون شاهد قرار گرفتن این دانشگاه در جایگاهی که شأن نظام آموزش عالی کشور و استان یزد است، هستیم.

وی افزود: در حال حاضر دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با داشتن 23 مرکز آموزش علمی کاربردی و 163 دوره کاردانی و 67 دوره کارشناسی مهارت همچنین  وجود بیش از 10 هزار دانشجو در این مراکز، یکی از افتخارات استان یزد در زمینه آموزش‌های عالی مهارتی بوده است.

این مسئول با اشاره به افزایش کد رشته‌ها از 70 کد رشته در سال 1389 به 230 کد رشته در سال جاری خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از هزار و 350 استاد در مراکز علمی و کاربردی سراسر کشور مشغول تدریس هستند.

صدرا ابرقویی تصریح کرد: با وجود اینکه بیش از 18 سال از تاسیس این دانشگاه گذشته، اما نقطه عطف پیشرفت چشم‌گیر و مثال‌زدنی این مرکز طی چهار سال گذشته صورت گرفته به نحوی که در این مدت شاهد افزایش فضای آموزشی، افزایش تعداد مراکز، افزایش تعداد دانشجو و سایر پیشرفت‌ها بوده‌ایم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد با بیان اینکه فضای آموزشی دانشگاه در سال 87 تنها 26 هزار متر مربع بوده است، افزود: اکنون 133 هزار مترمربع در سراسر استان یزد، فضا به این دانشگاه اختصاص داده شده است.

وی همچنین از تحصیل بیش از 300 دانشجو در دوره کاردانی غیرحضوری مدیریت خانواده خبر داد و بیان داشت: وام شهریه به بیش از 2 هزار دانشجو از سال 1389 تاکنون پرداخت شده است.

صدرا ابرقویی همچنین از اعزام بیش از 800 دانشجو به اردوی راهیان نور از سال 1389 تاکنون و اعزام 42 دانشجو به سرزمین وحی خبر داد.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌های فرهنگی این دانشگاه بیان کرد: کسب مقام اول حفظ 20 جزء از قرآن کریم، کسب مقام دوم و سوم حفظ 10 جزء قرآن کریم و مقام سوم بخش کتبی مسابقات قرآنی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی سراسر کشور، از افتخارات دانشگاه علمی کاربردی استان یزد است.تدریس اساتید در یزد تدریس اساتید اساتید دانشگاه یزد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها