تاسیس اولین دانشگاه ورزش کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   09 اسفند 1391-27 February 2013بازدید 1306

تاسیس اولین دانشگاه ورزش کشور در مشهد مقدسوزیر علوم و رییس مجمع عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی گفت: مجوز تاسیس دانشگاه ورزش صادر شده است و این دانشگاه به زودی درمشهد مقدس ایجاد می شود.پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش ایرنا به نقل از وزارت علوم، ˈکامران دانشجوˈ روز سه شنبه در مراسم مجمع عمومی انتخابات فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی گفت: با برنامه ریزی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و تلاش دانشگاهها باید بتوانیم در مسابقات یونیورسال مسکو که تیرماه 92 برگزار می شود ورزش داشجویی ایران به جایگاه تک رقمی دست یابد.

وی با بیان اینکه دانشگاهها باید نقش فعالتری در استعدادیابی و پرورش قهرمانان ورزشی ایفا کنند، اظهار داشت: در حال حاضر ورزشکاران بعد از کسب قهرمانی و با اعطای تسهیلاتی وارد دانشگاه‌ها می‌شوند درحالیکه انتظار می رود دانشگاه‌ها خود بتوانند استعدادهای خوب ورزش دانشجویی را کشف و با برنامه ریزی این دانشجویان را به مرحله قهرمانی برسانند.

دانشجو از ادارات تربیت بدنی استان‌ها و شهرستان‌ها، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک خواست به وزارت علوم و فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی در پرورش قهرمانان ورزش دانشگاهی کمک کنند.

وی تاکید کرد: دانشگاهها باید قهرمانانی را تحویل جامعه دهند که مزین به شاخص های پهلوانی و جوانمردی باشند و خوشبختانه در این زمینه ما الگوهای خوبی داریم.

دانشجو با ابراز تاسف از اینکه در برخی جاها و به بهانه های واهی به ورزش بانوان بی توجهی می شود، گفت: فدراسیون ورزشهای دانشگاهها و تربیت بدنی دانشگاهها برنامه ریزی کنند که در چند رشته خاص ورزشی، دختران دانشجو در میادین جهانی مدال آوری کنند زیرا این استعداد وجود دارد.

وی ادامه داد: همه ما باید تلاش کنیم در دانشگاهها یک رقابت جدی و سالم ورزشی بین دختران دانشجو ایجاد شود و در سطوح مختلف شهرستان، استان، ملی و جهانی این دانشجویان افتخار آفرینی کنند.

وزیر علوم، پاکی و جوانمردی را شاخصه اصلی جامعه ورزشی عنوان کرد و گفت: بنابراین فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی باید به دوراز تنگ‌نظری‌ها بوده و پاک و سالم باشد.

وی اظهار داشت: اگر کوچکترین انحرافی در فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی ببینم حتما دخالت می‌کنم زیرا شاخصه ورزش، پاک بودن است و نباید حرف‌هایی زده شود که در شان ورزش و دانشگاه نیست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شان دانشگاه، فرهیختگی، علم و منطق است و ساحت ورزش را نباید با چیزی غیر از جوانمردی و پهلوانی آمیخته کنیم و این ساحت باید از هرگونه تنگ نظری و جناح بندی به دور باشد.

رییس مجمع فدراسیون ورزشهای دانشگاهی با بیان اینکه نزدیک به دوسال برای تدوین و تصویب اساسنامه این فدراسیون و فراهم کردن مقدمات برگزاری مجمع عمومی زمان صرف شده است بر ضرورت ارتباط و همکاری کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و دانشگاهها با این فدراسیون تاکید کرد.
دانشگاه ورزش دانشگاه تاسیس اولین دانشگاه دانشگاه ورزش کشور دانشگاه ورزش

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها