جذب دانشجو در رشته مناطق بیابانی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   16 اسفند 1391-06 March 2013بازدید 884جذب دانشجو در رشته مناطق بیابانی

خبرگزاری فارس: رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز گفت: بخش مناطق بیابانی دانشکده کشاورزی از بدو تاسیس تاکنون 270 دانشجو را جذب کرده که از این تعداد 180 دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده‌اند.
خبرگزاری فارس: جذب 270 دانشجو در رشته مناطق بیابانی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل  از خبرگزاری فارس از شیراز، محمدحسین کارپرورفرد بعد از ظهر امروز در حاشیه آیین آغاز به ساخت ساختمان دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه شیراز اظهار داشت: نامگذاری 15 اسفند ماه به عنوان روز جشن پیوند انسان با طبیعت، فرصت مناسبی برای مراکز تحقیقات و دانشگاه‌ها است چراکه متخصصان کارآمد را در کارهای پژوهشی آب و خاک حفظ و حمایت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: برای حراست از منابع طبیعی، بخش مدیریت منابع بیابانی هسته مرکزی منابع و محیط زیست در سال 74 در دانشگاه شیراز تاسیس شد.

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز تصریح کرد: این مرکز در مقطع کارشناسی ارشد با گرایش‌های آب، خاک و زراعت راه‌اندازی شده است.

کارپرورفرد بیان داشت: بخش مناطق بیابانی دانشکده کشاورزی از بدو تاسیس تاکنون 270 دانشجو را جذب کرده که از این تعداد 120 دانشجو در مقطع کارشناسی و 60 دانشجوی دیگر در دوره کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده‌اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس نیز در این آیین طی سخنانی اذعان داشت: با آموزش و اطلاع‌رسانی به‌موقع ازسوی اصحاب رسانه به ویژه صدا و سیما در زمینه جلب مشارکت‌های عمومی در حفاظت از درختان که سرمایه ملی بوده، ضروری است.

حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی خاطرنشان کرد: هر روزه شاهد افزایش 200 هزار نفر به جمعیت زمین هستیم، که با احتساب این میزان، وابستگی انسان به منابع طبیعی افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه تعامل بین تصمیم‌سازان در توسعه فضای سبز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: با پِژوهش و تحقیق، با توجه به منابع محدود می‌توان به سوی طرح‌های کاربردی رفت، تا مشکل‌های زیست‌محیطی برطرف شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس در ادامه این آیین نیز طی سخنانی گفت: مهم‌ترین معضل در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست قطع درختان به علت تغییر کاربری در اطراف شهرها است.

سید کاظم بردبار متذکر شد: استان فارس با داشتن بیش از 12 میلیون هکتار اراضی ملی یکی از استان‌های برخوردار در زمینه منابع طبیعی است.

وی ابراز داشت: در راستای تولید هوای پاک و توسعه فضای سبز در سال جاری یک‌میلیون و 300 هزار نهال تولید و به طور رایگان بین اداره‌ها، سازمان‌ها، ارگان‌ها و مردم توزیع شده است.

جذب دانشجو در رشته مناطق بیابانی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها