دانشگاه فردوسی، رتبه دوم علوم زیستی کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   17 اسفند 1391-07 March 2013بازدید 989دانشگاه فردوسی، رتبه دوم علوم زیستی کشور

مسؤول برگزاری سومین همایش علوم زیستی روز و تازه‌های بیولوژی سلولی گفت: دانشگاه فردوسی از نظر شتاب در پیشرفت علوم زیستی بعد از دانشگاه تهران قرار دارد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از  خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، دکتر احمدرضا ابراهیمی در مراسم افتتاحیه سومین همایش "علوم زیستی روز و تازه‌های بیولوژی سلولی" که در محل دانشکده علوم و دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار کرد: سرعت رشد پیشرفت های علوم زیستی در دنیای امروز واقعا گیج کننده است و در دانشگاه فردوسی نیز در این چند سال اخیر سرعت رشد علوم زیستی بسیار خوب و شایسته‌ تقدیر بوده است.

وی ادامه داد: در گذشته دانشگاه فردوسی در منحنی رشد علوم زیستی کشور جایگاه مطلوبی نداشته اما در سالهای اخیر جایگاه این دانشگاه در علوم زیستی و علوم مرتبط بسیار خوب بوده به طوری که در حال حاضر بعد از تهران و در بین شهرستانها از لحاظ پیشرفت علوم زیستی در رتبه‌ی اول کشور قرار داریم.

وی با بیان این مطلب که دانشجویان باید بدانند که آنها به اساتید انگیزه‌ی انجام امور تحقیقاتی را می‌دهند، افزود: به عقیده من برگزاری این همایشها برای ادامه راه رشد تحقیقات علمی بسیار مفید و لازم است و از سوی دیگر جذب نیروهای متخصص جوان و به روز در این چند سال اخیر در گروه زیست شناسی دانشکده علوم کمک شایانی در رشد علمی گروه داشته است.

ابراهیمی در خصوص برگزاری این همایش، تصریح کرد: این همایش از سلسله نشست‌های علمی است که متولی آن انجمن علمی دانشجویان زیست شناسی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد است و در این همایش سعی شده تا یافته‌های اخیر و جریان تحقیقاتی اساتید مطرح استان در معرفی رویت دانشجویان و سایر اساتید قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در این همایش میزگردی بین دانشجویان و اساتید برگزار خواهد شد که در آن دانشجویان فارغ از مسائل کلاس می‌توانند سوالات علمی خود را صریح از اساتید بپرسند و من پیش بینی میکنم در آن میزگرد مسائلی مطرح شود که به تحقیقات علمی آینده جهت خواهد داد.

مسوول برگزاری سومین همایش علوم زیستی روز و تازه‌های بیولوژی سلولی در خصوص برنامه‌های ldea lab این همایش که به گفته وی برای اولین بار در طی این سلسله همایش‌ها برگزار می‌شود، اظهار داشت: ldea lab یک بازاریابی علمی است که در آن به هر دانشجو 5 دقیقه فرصت داده می‌شود تا یک ایده بپردازد، ایده‌های برگزیده در تحقیقات علمی آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به عقیده من این برنامه تمرینی در جهت تقویت ایده پردازی دانشجویان خواهد بود.

دانشگاه فردوسی، رتبه دوم علوم زیستی کشور

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها