رویکرد انتخاباتی در دانشگاههای پزشکی و جریان فتنه یک خط قرمز دانشگاهیان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   21 اسفند 1391-11 March 2013بازدید 696


رویکرد انتخاباتی در دانشگاههای پزشکی و  جریان فتنه یک خط قرمز دانشگاهیان
معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از تدوین دستورالعمل هایی با کمک ارگانهای بالادستی برای حضور فعال دانشگاههای علوم پزشکی در عرصه انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و گفت: در این دستورالعمل، معیارها، شاخص ها و خطوط قرمز مدنظر در این عرصه مشخص شده و باید رعایت شود.


پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر محمد حسین آیتی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برنامه های معاونت فرهنگی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای دانشگاههای علوم پزشکی در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال 92 بر اهمیت نقش دانشگاه و دانشگاهیان در این عرصه تاکید کرد و گفت: در این راستا فردا 22 اسفندماه نشست سراسری سالیانه دبیران تشکل های اسلامی دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می شود که در این گردهمایی مباحث مربوط به انتخابات و فضای فرهنگی دانشگاهها در ایام انتخابات آینده مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.


وی با اشاره به اصول و رویکردهای دانشگاههای علوم پزشکی کشور در زمان انتخابات تصریح کرد: انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از مظاهر بارز و عمده دموکراسی دینی است که از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است براین اساس باید این مهم به صورت پرشور و با مشارکت حداکثری قشر دانشگاهی صورت گیرد.


دکتر آیتی با تاکید بر رقابت کاملا سالم در فضای آزاد و باز سیاسی دانشگاه برای انتخاب اصلح و نیز نقش تعیین کننده دانشگاه و دانشگاهیان اضافه کرد: از دانشگاه و دانشگاهیان انتظار می رود که به تبیین و تعیین مشخصات کاندیدای اصلح کمک کنند براین اساس معاونت فرهنگی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مشخص کردن معیارها و شاخص ها فضای دانشگاههای علوم پزشکی را برای ایام انتخابات آماده کرده است.


وی گفت: در این راستا دستورالعمل هایی با کمک ارگانهای بالادستی مراحل تدوین را می گذراند تا پس از تدوین نهایی به دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شود و براین اساس دانشگاهها و دانشگاهیان برای فعالیتهای انتخاباتی در فضای دانشگاه تابع معیارها و شاخص های مشخص باشند.


معاون فرهنگی وزارت بهداشت با تاکید براینکه در انتخابات سال 92 خطوط قرمز مشخص شده است افزود: براین اساس دانشگاههای علوم پزشکی کشور موظف به رعایت این خطوط قرمز در فضای دانشگاه هستند.


وی با بیان اینکه در زمینه رعایت این خطوط قرمز به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد از جریان فتنه به عنوان یکی از این خطوط قرمز نام برد که در زمان انتخابات 92 در فضای دانشگاههای علوم پزشکی کشور باید مورد رعایت قرار گیرد.رویکرد انتخاباتی در دانشگاه های پزشکی انتخابات در دانشگاه خط قرمز دانشگاهیان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها