اسلامی‌شدن دانشگاه بدون بینش دینی استادان غیرممکن است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   21 اسفند 1391-11 March 2013بازدید 839

اسلامی‌شدن دانشگاه بدون بینش دینی استادان غیرممکن است

ـ حجت الاسلام والمسلمین خاتمی گفت: تحقق اسلامی شدن دانشگاه ها بدون بینش دینی استادان غیرممکن است، استادان بایستی شوق به مطالعات دین را با مطالعه کتاب‌های بزرگانی چون شهید مطهری افزایش دهند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری رسا در زنجان، حجت الاسلام والمسلمین علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان زنجان امروز در جمع اعضای بسیج استادان دانشگاه‌های استان اظهار داشت: نقش استادان بسیجی در فضای دانشگاهی کشور به مراتب حساس‌تر و مهم‌تر از دیگر استادان فعال در نظام آموزش عالی کشور است.
وی با بیان این‌که اساتید بسیجی بایستی در ارتقای معلومات و دانش دینی خود پیش‌قدم باشند، تصریح کرد: تحقق اسلامی شدن دانشگاه ها بدون بینش دینی استادان غیرممکن است، اساتید بایستی شوق به مطالعات دین را با مطالعه کتاب‌های بزرگانی چون شهید مطهری افزایش دهند.
امام جمعه زنجان معرفی منابع موثق و تأیید شده دینی برای دانشجویان و اعضای حلقه‌های علمی را از دیگر وظایف اساتید بسیجی دانست و افزود: رسالتی که استادان دانشگاه در مسائل تربیتی بر عهده دارند، کمتر از مسؤولیت خانواده ها و سازمان آموزش و پرورش نیست، افزونبر بر این شناسایی و بررسی مسائل مهم دانشگاه‌ها و جامعه و ارائه نظارت کاربردی از دیگر رسالت شما محسوب می شود.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با اشاره به فعالیت حلقه های علمی سازمان بسیج اساتید اظهار داشت: توجه به حلقه‌های علمی به عنوان ابزار مناسب و تأثیرگذار برای فرهنگ سازی و افزایش تقوای سیاسی ضروری است، باید سعی شود این حلقه‌ها با دعواهای سیاسی‌ به حاشیه کشانده نشوند.

وی رعایت چارچوب‌های اخلاقی و گرایش به تقوای سیاسی را از مطالبات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی از نخبگان جامعه دانست و تصریح کرد: تقوای سیاسی بدون ولایت‌مداری حاصل نمی شود، اگر خود را پیرو خط امام و رهبری می دانیم نباید تبعیت گزینشی از رهنمودهای ولایت فقیه داشته باشیم.
امام جمعه زنجان در پایان ارتقای معرفت و بصیرت دینی را نیازمند گسترش مطالعات به روز و توصیه دانشجویان به مطالعه کتب دینی دانست و افزود: سعی کنید غنای معلومات دینی‌ دانشجویان را با روش‌های مختلفی مانند تشویق به مطالعه، کتابخوانی، هدیه کتاب، تلخیص مطالب ارتقا بخشید.

سید محمد موسوی، رییس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های زنجان فلسفه وجودی بسیج اساتید را جهاد علمی اعلام کرد و گفت: بسیج شجره طیبه‌ای است که شاخه‌هایش امروز در همه نهادهای دولتی و غیر دولتی گسترش یافته و در هر برهه زمانی که وارد میدان شده کارهای ارزشمندی انجام داده است.

اسلامی‌شدن دانشگاه بدون بینش دینی استادان غیرممکن است

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها