دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تبریز تاسیس شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   26 اسفند 1391-16 March 2013بازدید 1399دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تبریز تاسیس شد

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سعید دباغ نیکو خصلت، مسئول راه‌اندازی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی در دانشگاه تبریز با اعلام این خبر، مقوله ورزش را در جهان کاملا علمی دانست و گفت: هدف از تشکیل این دانشکده، تربیت افراد متخصص برای ورزش کشور و نهادینه کردن ورزش علمی در کشور است.

وی افزود: دانشگاه تبریز در حیطه علوم ورزشی از نظر نیروی انسانی و امکانات ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد که امیدواریم با تشکیل این دانشکده شاهد برکات زیادی برای ورزش منطقه باشیم.

مسئول راه‌اندازی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تبریز، اظهارکرد: ارتقای علوم ورزشی در کشور، توسعه سلامت از طریق راهکارهای علمی، جذب استعدادهای برجسته ورزشی، تربیت دبیران ورزش و نیل به اهداف عالیه تعلیم و تربیت از طریق تربیت بدنی از دیگر اهداف تاسیس این دانشکده است.

دباغ نیکو خصلت با بیان اینکه گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تبریز یکی از قدیمی‌ترین گروه‌های تربیت بدنی در سطح کشور است، تصریح کرد: گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی این دانشگاه، فعالیت خود را از سال 1367 شمسی در دانشکده علوم تربیتی آغاز کرده و در حال حاضر به عنوان یکی از گروه‌های فعال با 400 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

به گفته وی، در حال حاضر دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی در مقطع کارشناسی در سه گرایش و در مقطع کارشناسی ارشد در چهار گرایش مدیریت ورزشی، فیزیولوژی ورزشی، رفتار حرکتی و روانشناسی ورزشی و یک مقطع دکتری در فیزیولوژی ورزشی دانشجو می‌پذیرد.
دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تبریز تاسیس شد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها