فعالیت شعبه لندن دانشگاه آزاد در چه مرحله ای است؟

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   26 اسفند 1391-16 March 2013بازدید 1275


فعالیت شعبه لندن دانشگاه آزاد در چه مرحله ای است؟

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از مجله مهر
دولت انگلستان مسائل علمی را با مسائل سیاسی قاطی کرده و مثلا پول اندکی که توی حساب این دانشگاه بوده بلوکه کرده، بنابراین فعلا به دلیل تحریم ها و مشکلاتی که دولت انگلیس می تراشد فعالیت های شعبه لندن دانشگاه آزاد معلق شده و به حداقل رسیده است. اما ماهم راه اندازی یک مرکز تحقیقات را در لندن برنامه ریزی کرده ایم که انشااله بتوانیم یواش یواش آن را فعال کنیم. یک دوره زبان داریم راه اندازی می کنیم تا پشتوانه ای باشد برای دانشجویانی که می خواهند بروند آنجا تحصیل می کنندیا کسانی که از قبل بورسی در دانشگاههای دیگر انگلستان داشته اند. پشتوانه ای باشد برای تحصیل آن ها که البته دارد تمام می شود دیگر. مثلا ازحدود 53 نفر دانشجویان ما، الان تحصیلات 4-3 نفر تمام شده و برگشته اند. کار تحصیل حدود 20 نفر دیگر هم دارد تمام می شود تا یکی دوماه دیگر. تعداد اندکی خواهند ماند. البته شعبه لندن را دوباره فعال خواهیم کرد.به شرطی که دولت انگلیس از این تحریم های ناجوانمردانه غیر انسانی اش دست بردارد.

وضع اقتصادی و خانوادگی شما بعد از ریاست دانشگاه ازاد چه فرقی کرده است؟ دانشگاه آزاد خانه به شما داده است ؟

من خانه ای از دانشگاه آزاد طلب نکردم. نمی خواهم هم طلب کنم. حقوق من همان حقوقی بوده که از دانشگاه های دولتی می گرفتم به عنوان یک استاد کامل و کسی که درجه پروفسوری دارد. حقوقم چیزی نزدیک به سه و نیم میلیون تومان است که وقتی مسئولتی  در دانشگاه آزاد نداشتم هم همین مبلغ را می گرفتم. تا به امروز یک ریال هم حق مدیریت نگرفته ام.

معمولا نزدیک انتخابات که می شود همیشه شایع می شود که بودجه و امکانات دانشگاه ازاد در اختیار یک گروه یا کاندیدای خاص قرار می گیرد.شما چه برنامه ای در این باره دارید ؟

این اتفاق این دفعه نخواهد افتاد. تحت هیچ شرایطی اجازه  نخواهیم داد که امکانات و پول و فضای دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار یا حمایت از یک کاندیدای خاص قرار بگیرد. ما سه سیاست داریم. یک سیاست دعوت مردم به حضور در انتخابات. دوم تبیین شاخص ها و شرایط یک کاندیدای ریاست جمهوری. مثلا این که علمی باشد، ظرفیت باخت و برد داشته باشد.دارای برنامه باشد. این ها مدون شود. کار دانشگاه این است که شاخص ها را به صورت علمی تبیین کند.و سوم فضای مساوی، برابر و عادلانه ای فراهم کنیم که کاندیداها در موقعی که مشخص ی شوند بتوانند خودشان را در این فضا معرفی کنند که مردم شناخت شان از آن ها بیشتر شود.فعالیت شعبه لندن دانشگاه آزاد در چه مرحله ای است؟

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها