کارنامه جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها در سال جاری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   27 اسفند 1391-17 March 2013بازدید 3072

کارنامه جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها در سال جاری

تهران - هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بررسی بیش از 12 هزار پرونده جذب و تبدیل وضعیت در سال 1391، سال پرکاری را پشت سر گذاشت.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری  ایرنا، کارنامه مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم در سال 91 نشان می دهد که این مرکز، از برنامه های تعیین شده، جلوتر حرکت کرده و در جذب و تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی دانشگاه ها عملکرد موفقی داشته است.

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم از بررسی و تعیین تکلیف بیش از 12 هزار پرونده جذب و تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی دانشگاه های دولتی، غیردولتی غیرانتفاعی و آزاد اسلامی در سال 91 خبر داد.

ˈمحمدرضا مردانیˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی در سال جاری حدود هشت هزار و 500 پرونده جذب و تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی شاغل در دانشگاه های دولتی را مورد بررسی قرار داد.

وی آمار پرونده های جذب و تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی که در سال 91 در هیات مرکزی جذب رسیدگی شده است را حدود 500 مورد اعلام کرد.

به گفته مردانی تعداد 900 پرونده جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در سال 91 در هیات مرکزی جذب وزارت علوم مطرح شده و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در سال 91 همچنین تعداد 944 پرونده صلاحیت عمومی مربوط به اعضای هیات امنا، هیات موسس و روسای موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و علمی کاربردی در هیات مرکزی جذب، بررسی شدند.

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم با یادآوری اینکه آمارهای ارائه شده مربوط به افرادی است که فرآیند جذب و تبدیل وضعیت آنها نهایی و قطعی شده است، گفت: تعدادی از پرونده ها نیز همچنان از طریق دانشگاه ها در دست بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی از متقاضیان فراخوان جذب نوبت شهریورماه 91 نیز که حکم آنها به صورت یکساله صادر شده است و آمار آنها به حدود دو هزار نفر می رسد نیز به زودی به آمارهای موجود جذب اضافه خواهند شد.

مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم علاوه بر بررسی و رسیدگی به پرونده های جذب و تبدیل وضعیت، برگزاری دوره های دانش افزایی و کارگاه های آموزشی برای اعضای هیات علمی جدید را نیز در دستور کار خود دارد.

مردانی به برگزاری دوره های دانش افزایی به منظور آشنایی اعضای هیات علمی جدید با وظایف و رسالت های شغلی، قانون و مقررات و فرآیندها و ساز و کارهای حاکم بر دانشگاه ها در سال 91 اشاره کرد.

وی افزود: اعضای هیات علمی جدید همچنین با حضور در کارگاه های آموزشی با فنون و شیوه های تدریس، روش تحقیق و پژوهش و نحوه مدیریت کلاس درس آشنا شدند.

رییس مرکز جذب وزارت علوم، برگزاری دوره های معرفت افزایی (ضیافت اندیشه) با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برای اعضای هیات علمی جدید را از دیگر برنامه های فرهنگی اجرا شده در سال 91 عنوان کرد و گفت: این دوره ها در راستای تبیین رسالت های تربیتی اعضای هیات علمی تدارک یافته است با استقبال بسیار خوبی از سوی استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها روبه رو شده است.کارنامه جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها در سال جاری

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها