دانشگاه ها الزامی برای اعلام فرجه امتحانی ندارند و برگزاری کلاسها در16 هفته

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   21 فروردین 1392-10 April 2013بازدید 1322دانشگاه ها الزامی برای اعلام فرجه امتحانی ندارند و برگزاری کلاس ها در16 هفته


مدیر کل برنامه ریزی آموزش عالی در خصوص انتقاد برخی دانشجویان و استادان در خصوص تغییر تاریخ امتحانات به علت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرد که فرجه امتحانی یک غلط مصطلح است و دانشگاهها الزامی به اعلام فرجه امتحانی ندارند.

پرتال دانشگاهی به نقل از سعید قدیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تقویم امتحانی نیمسال دوم دانشگاهها و فرجه امتحانی، گفت: در تقویمی که پیش از این به دانشگاهها اعلام شد، طبق آیین نامه 16 هفته برگزاری کلاس و دو هفته هم بازه امتحانی اعلام شد، تنها دانشگاههایی با مشکل بازه زمانی مواجه می شوند که تقویم را رعایت نکرده باشند.

وی با توجه به اعتراض برخی دانشجویان و استادان در خصوص عدم برگزاری 16 هفتگی کلاسها، با یادآوری برگزاری کلاسهای نیمسال نخست، خاطرنشان کرد: برای جبران کمبود زمانی نیمسال دوم، کلاسها در نیمه های شهریور 91 و کلاسهای نیمسال دوم از نیمه دوم بهمن آغاز شد.

مدیر کل برنامه ریزی آموزش عالی در ادامه گفت: هر دانشگاهی که تقویم آموزشی را رعایت کرده باشد پس در نیمسال دوم به راحتی می تواند 16 هفته کلاس را برگزار کند.

قدیمی در خصوص ادامه انتقادها برای در نظر نگرفتن فرجه امتحانی نیمسال دوم، با اشاره به آیین نامه آموزشی، تاکید کرد: ما چیزی به نام فرجه امتحانی نداریم، این مورد یک غلط مصطلح است که اگر مدام به آن تاکید شود به صورت یک قانون در می آید و دانشگاهها الزامی به اعلام فرجه امتحانی ندارند.

وی افزود: در هیچ کدام از آیین نامه های آموزش عالی، اصطلاحی به نام فرجه امتحانی وجود ندارد.


وزارت علوم در آخرین روزهای پایانی سال 91 مصوبه ای را در خصوص زمان برگزاری امتحانات پایان ترم نیمسال جاری تحصیلی به علت همزمانی با انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

بر این اساس، طی روزهای 20 خرداد تا 2 تیرماه هیچ امتحانی در دانشگاههای کشور نباید برگزار شود که در این صورت در برخی دانشگاهها فرجه امتحانی یا کاهش و یا حذف می شود.


دانشگاه فرجه امتحانی برگزاری کلاس ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها