برگزاری مراسم عزاداری ایام فاطمیه در دانشگاه ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   21 فروردین 1392-10 April 2013بازدید 1095برگزاری مراسم عزاداری ایام فاطمیه در دانشگاه ها


برنامه های هیات های مذهبی دانشجویی در دانشگاه های سراسر کشور به مناسبت ایام عزاداری فاطمیه در قالب مراسم سوگواری، سخنرانی و اقدامات فرهنگی و مذهبی آغاز شده است.


پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش ایرنا، هیات های مذهبی دانشجویی در سال جاری با هماهنگی مدیریت تشکل های دانشجویی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اقدام به برگزاری جلسات سخنرانی با حضور وعاظ نامی کشور و همچنین برقراری نمایشگاه های پوستر، کتاب و عکس و نرم افزار در محوطه و مساجد دانشگاه ها کرده اند.

**اجرای مراسم سوگواری ایام فاطمیه در دانشگاه امیرکبیر

بنابر اعلام مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها،هیات رهروان شهدای دانشگاه صنعتی امیر کبیر مراسم سوگواری سرور و سالار بانوان جهان را از 20 فروردین به مدت سه شب در مسجد این دانشگاه آغاز کرده است.

در این مراسم بعد از نماز مغرب و عشا آغاز می شود حجت الاسلام ˈعلیرضا پناهیانˈ مشاور رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری سخنرانی می کند و سپس مداحان اهل بیت عصمت و طهارت مداحی می کنند.**برنامه عزاداری ایام فاطمیه در دانشگاه صنعتی شریف

هیات الزهرا دانشگاه صنعتی شریف از امروز، 21 فروردین به مدت 5 شب مراسم سوگواری دخت مکرم نبی اسلام را در مسجد این دانشگاه برگزار می کند.

این مراسم با قرائت دعا و نیایش قبل از نماز مغرب و عشا آغاز می شود و بعد از نماز حجج اسلام روحی و فاطمیان سخنرانی می کنند و برنامه با مداحی ذاکران اهل بیت ادامه پیدا می کند.

از 26 تا 28 فروردین نیز مراسم سوگواری حضرت فاطمه زهرا با سخنرانی حجت الاسلام ˈعلیرضا پناهیانˈ و بعد از نماز ظهر و عصر در مسجد این دانشگاه برگزار می شود.

نمایشگاه فروش کتاب و نرم افزارهای مذهبی به مناسبت این ایام در محوطه این دانشگاه دایر خواهد بود.**اجرای مراسم عزاداری فاطمی در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر

مراسم قرائت زیارت حضرت فاطمه زهرا (س) و اقامه عزا از 19 فروردین در نمازخانه دانشگاه صنعتی شریف آغاز شده و تا 26 این ماه هر روز قبل از نماز ظهر و عصر با سخنرانی حجت الاسلام ˈحامد رضاییˈ مسوول دفتر نهاد رهبری در این دانشگاه ادامه خواهد داشت.

مراسم ایام فاطمیه در دو دانشکده عمران و علوم پایه این دانشگاه نیز روز شنبه 24 فرورین بعد از نماز ظهر و عصر در مسجد دانشکده عمران برگزار می شود.

روز دوشنبه 26 فروردین ماه نیز به منظور برپایی مراسم عزاداری برای دانشجویان دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیر بعد از نماز ظهر و عصر اختصاص یافته است.

حجت الاسلام ˈکاظم صدیقیˈ هم از 26 تا 28 فروردین ماه از ساعت 18 در دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیر سخنرانی خواهد داشت.


دانشگاه اخبار دانشگاه ها برگزاری مراسم عزاداری در دانشگاه ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها