بلاتکلیفی بسیاری از دانشگاهها در تاسیس انجمن اسلامی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   27 فروردین 1392-16 April 2013بازدید 661
بلاتکلیفی بسیاری  از دانشگاهها در تاسیس انجمن اسلامی


نماینده مجلس شورای از بلاتکلیفی تکلیفی بسیاری از دانشگاهها در تاسیس انجمنهای اسلامی به علت عدم دریافت مجوزهای لازم خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از احمد توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به احضار وزیر علوم به مجلس در خصوص ممانعت از تاسیس انجمنهای اسلامی در برخی دانشگاههای کشور، اظهار داشت: سوالی در این زمینه مطرح کردیم که پس از دعوت از وزیر علوم پاسخهای لازم را می شنویم.

وی با بیان اینکه معتقدیم قانون، حقوق شهروندی را تعیین می کند، افزود: اگر قانون گفت یک عده ای می توانند در قالب ضوابطی، انجمن تاسیس کنند و این حق هم قانونی شده ایفای آن وظیفه قانونی است پس دیگر نباید مانع تراشی صورت گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی از بلاتکلیفی اکثر دانشگاههای کشور در تاسیس انجمنهای اسلامی خبر داد و درباره سوال از کامران دانشجو در این باره، گفت: به این دلیل که هنوز از وزیر علوم دعوت نشده و پاسخی دریافت نکردیم، نمی توان قاطعانه گفت که در این زمینه خطایی صورت گرفته، اما فرض را بر این می گذاریم که ممکن است جوابی داشته باشد؛ اگر قانع شدیم که هیچ، در غیر اینصورت باید به صحن علنی مجلس بیاید و پاسخ دهد.

به گزارش مهر، کامران دانشجو پیش از این در پاسخ به مهر در خصوص ممانعت از تاسیس انجمنهای اسلامی در دانشگاهها، اظهار داشت: زمانی که وزیر شدم 136 انجمن اسلامی در دانشگاهها فعالیت می کرد اما این تعداد هم اکنون به 234 انجمن افزایش یافته است.

وی ادامه داد: سیاست ما براین است که انجمن ها و تشکلهای اسلامی در دانشگاهها فعال باشند اما بالاخره دانشگاهها هم باید برای تاسیس این تشکلها مکان و امکانات لازم را داشته باشند.

توکلی پیش از این اعلام کرد که دانشگاههای علم و صنعت تهران، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اراک، دانشگاه های جندی شاپور و چمران اهواز و دانشگاه های بجنورد و فسا از جمله مراکز آموزشی هستند که طی دوسال گذشته درخواست صدور مجوز تاسیس انجمن های اسلامی از سوی آنها مطرح شده است.

احمد توکلی، الیاس نادران، حسین نجابت، نمایندگان مردم تهران ری شمیرانات و اسلامشهر، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت، احمد امیر آبادی فراهانی نماینده مردم قم، جواد جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه از امضا کنندگان سوال از وزیر علوم درباره تأسیس انجمنهای اسلامی هستند.اخبار دانشگاه دانشگاه تاسیس انجمن اسلامی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها