اعتماد صنعت به دانشگاه جلب شد و کسی فکر نمی کرد اساتید سکولار پذیرش نشوند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   28 فروردین 1392-17 April 2013بازدید 880
اعتماد صنعت به دانشگاه جلب شد و  کسی فکر نمی کرد اساتید سکولار پذیرش نشوند


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:  كسي فكر نمي كرد روزي برسد كه بتوان گفت استاد سكولاري كه سكولاريسم را در دانشگاه تبليغ و ترويج مي كند پذيرفته نيست، ولي ديديد كه اين مهم انجام گرفت.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری مهر، کامران دانشجو  در ملاقات با جمعي از روساي دانشگاه ها، موسسات پژوهشي كشور، همچنين معاونان و مديران دانشگاه آزاد با تاكيد بر مديريت كلان نگر، به برخی اقداماتش در دولت دهم اشاره کرد و گفت: در دولت دهم در وزارت علوم چند كار عمده را پيگيري كردم كه يكي از آن كارهاي اصلي گسترش تحصيلات تكميلي در دانشگاههاي كشور بود.

وي افزود: در اين خصوص پس از مطالعه و بررسي به اين نتيجه رسيديم كه اساتيد ما در داخل كشور با وجود شايستگي هاي فراوان علمي نسبت به اساتيد كشورهاي ديگر، بدليل وجود مقررات دست و پا گير كه منشا آن هم مشخص نبود، نمي توانند به تعداد لازم دانشجوي دكتری تربيت كنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از حذف این مقررات خبر داد و افزود: با حذف اين مقررات دست و پاگير، مشكلات حل شد و گسترش تحصيلات تكميلي موجبات افزايش توليدات علمي كشور را نيز فراهم كرد.

دانشجو در ادامه ارائه گزارش عملکرد خود در دولت دهم به یک اقدام دیگر اشاره کرد و گفت: يكي ديگر از كارهاي عمده اي كه در اين مدت صورت گرفت، افزايش ارتباط صنعت و دانشگاه بوده كه از آرزوهاي ديرينه مقام معظم رهبري محسوب مي شود و در اين راستا توانستيم با اعمال روش هايي اعتماد صنعت را به دانشگاه جلب كنيم و هم اكنون اين مسير هموار شده و بخش صنعت همكاري قابل توجهي با نيروهاي دانشگاهي دارد و اين رابطه بيش از پيش گسترش يافته است.

این مقام مسئول آموزش عالی در خصوص مسائل فرهنگي و اسلامي كردن دانشگاهها، گفت: در انجام اينگونه موارد فقط تخصيص بودجه ملاك نيست بلكه داشتن اراده جمعي در انجام امور فرهنگي دانشگا هها شرط اصلي بوده و دانشگاهيان همه از اين موضوع استقبال مي كنند.

به گفته دانشجو، گفتمان امروز در دانشگاه ها با گفتمان 8 سال پيش و حتي 4 سال پيش متفاوت است و كسي فكر نمي كرد روزي برسد كه بتوان گفت استاد سكولاري كه سكولاريسم را در دانشگاه تبليغ و ترويج مي كند پذيرفته نيست، ولي ديديد كه اين مهم انجام گرفت و با پيگيري گفتمان انقلاب اسلامي در دانشگاه ها است كه دانشگاههاي ما بومي، انقلابي و اسلامي مي شوند و به همين دلايل نيز بيشترين هجمه هاي رسانه اي، سياه نمايي و تهديد ها نسبت به مجموعه وزارت علوم صورت گرفت.


دانشگاه اساتید دانشگاه اساتید سکولار پذیرش اساتید سکولار

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها