ابزارهای جدید برای جلوگیری از تقلب علمی و امکان دریافت متن کامل پایان نامه‌ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   07 اردیبهشت 1392-27 April 2013بازدید 1838ابزارهای جدید برای جلوگیری از تقلب علمی و امکان دریافت متن کامل پایان نامه‌ها

رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران گفت: تا پایان اردیبهشت ماه جاری کل متن پایان نامه های دانشجویی ثبت شده در سامانه پایان نامه های دانشجویی در اختیار پژوهشگران و دانشجویان قرار می گیرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر امید فاطمی در گفتگو با خبرنگار مهر از ثبت روزانه 120 پایان نامه در پایگاه ثبت پایان نامه های کشور – irandoc – خبر داد و اظهار داشت: تاکنون 200 هزار پایان نامه دانشجویی در پایگاه ثبت پایان نامه به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه تاکنون تنها چکیده و عناوین پایان نامه های دانشجویی در اختیار متقاضیان قرار می گرفت ادامه داد: تا پایان اردیبهشت ماه جاری کل پایان نامه ها به صورت تمام متن در اختیار پژوهشگران و دانشجویان قرار خواهد گرفت.

فاطمی افزود: در این راستا برای جلوگیری از تقلب و کپی برداری غیرمجاز از پایان نامه های دانشجویی و نیز وجود تشابه در موضوعات پایان نامه ها در این پایگاه، ابزارهای جدید اتوماتیکی طراحی شده است که با استخراج کلید واژه این امکان را برای اساتید و کمیته داوران فراهم می کند که قبل از تصویب پروپوزال نسبت به جدید بودن موضوع پایان نامه و نیز غیرتکراری بودن آن اطمینان حاصل کنند.

رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران با اشاره به بروز برخی سوء استفاده ها از پایان نامه های دانشجویی خاطرنشان کرد: ما ابزارهای جدیدی را برای تشخیص اساتید در اختیار آنها خواهیم گذاشت.

وی گفت: این اساتید و کمیته داوران دانشگاهها هستند که باید نسبت به سوء استفاده از پایان نامه ها توجه بیشتری نشان دهند با این حال امید می رود که این ابزار جدید برای تشخیص دقیق تشابه در پایان نامه ها بتواند معضل سوء استفاده از این منابع علمی را کاهش دهد.


ابزار های جلوگیری از تقلب تقلب در امتحانات پایان نامه ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها