جزئیات انتقال استادان دانشگاه آزاد اعلام شد و ارائه درخواست از 16خرداد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   24 اردیبهشت 1392-14 May 2013بازدید 1499
جزئیات انتقال استادان دانشگاه آزاد اعلام شد و  ارائه درخواست از 16خرداد


معاون آموزشی دانشگاه آزاداسلامی جزئیات انتقال اعضای هیئت علمی را اعلام کرد و گفت: درخواست مأموريت و انتقال اعضاي هيات علمي از 16 خرداد تا 16 تير براي نيمسال نخست و از 16 آذر تا 15 دي براي نيمسال دوم هر سال از طريق واحدهاي مبدأ قابل دريافت است.

پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، حسین بلندی، گفت:‌ درخواست مأموريت يا انتقال اعضاي هيات علمي بايد توسط خود متقاضي بر اساس مواد اين بخشنامه تنظيم و به معاون آموزشي واحد مبدأ تسليم و در همان واحد مبدأ ثبت شود و متقاضي شماره ثبت را جهت پيگيري دريافت کند.

به گفته این مقام مسئول، معاون آموزشي واحد مبدأ نيز موظف است به ترتيب نسبت به اخذ نظر مراجع مربوطه يعني واحد مبدأ، رئيس هيأت اجرايي جذب استان مبدأ، نظر واحد مقصد، رئيس هيأت اجرايي جذب استان مقصد، معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي و رئيس عالي دانشگاه حسب مورد اقدام كرده و نتيجه را به متقاضي اعلام کند.

بلندی با اشاره به سایر مراحل ثبت درخواست، اظهار داشت: در هر مرحله اگر مرجع مربوطه با درخواست متقاضي مخالفت کند، ديگر اخذ نظر از مراجع بعدي ضرورتي ندارد و براي ثبت و پيگيري درخواست مأموريت و انتقال از مراجعه حضوري يا ارسال نامه به حوزه رياست دانشگاه يا ديگر معاونت­ها جداً خودداري شود.

وي ادامه داد: بديهي است ديگر معاونت­ها و حوزه رياست دانشگاه در خصوص دريافت، ثبت و پيگيري تقاضاهاي مأموريت و انتقال هيچگونه مسئوليتي ندارند.

معاون آموزشي دانشگاه آزاد اظهار داشت:‌ مأموريت عضو هيات علمي از يك واحد به واحد ديگر (به استثناي استان­هاي تهران و البرز) با موافقت روساي واحدهاي مبدا و مقصد و تأييد رئيس هيأت اجرايي جذب استان (براي استان­هاي متفاوت با تأييد روساي هيأت­هاي اجرايي جذب استان­هاي مبدأ و مقصد) و سپس با موافقت معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي (سازمان مركزي) و براي استان­هاي تهران و البرز با تأييد معاون آموزشي دانشگاه و موافقت رئيس عالي دانشگاه آزاد اسلامي بلامانع است.

وي همچنين گفت: ‌درخواست مأموريت عضو هيأت علمي واحدهاي برون مرزي دانشگاه آزاد اسلامي به واحدهاي داخل كشور و بالعكس (دانشگاه آزاد اسلامي) پس از بررسي اوليه در معاونت بين­ الملل و با موافقت روساي واحدهاي مبدأ و مقصد و سپس با تأييد معاون آموزشي دانشگاه و موافقت رئيس عالي دانشگاه و با رعايت مقررات مربوطه امكان­پذير است.

وی ادامه داد: براي انتقال عضو هيأت علمي از يك واحد به واحد ديگر، ابتدا عضو هيأت علمي بايد با رعايت ماده يك اين بخشنامه حداقل دو سال متوالي به واحد مقصد مأمور شود و سپس در صورت نياز و رضايت واحد مقصد از عملكرد علمي و عمومي، مي تواند درخواست انتقال خود را به واحد مبدأ ارائه كند.

معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: ‌انتقال عضو هيأت علمي از يك واحد به واحد ديگر پس از دو سال مأموريت متوالي و رضايتمندي از عملكرد علمي و عمومي، با موافقت روساي واحدهاي مبدأ و مقصد و تأييد رئيس هيات اجرايي جذب استان (براي استان­هاي متفاوت با تأييد روساي هيأت­هاي اجرايي جذب استان­هاي مربوطه) و سپس با تأييد معاون آموزشي دانشگاه و موافقت رئيس عالي دانشگاه آزاد اسلامي بلامانع است.

تبصره 1: واحدها و روساي هيأت­هاي اجرايي جذب استان­ها فقط در صورتيكه رشته مربوطه در واحد مقصد داير باشد و پست سازماني خالي در واحد مقصد وجود داشته باشد و از عملكرد علمي و عمومي متقاضي در واحد مبدأ رضايت كامل داشته باشند و مأموريت فرد در واحد مبدأ مشكلي براي گروه، دانشكده،‌ واحد و دانشجويان ايجاد نكند، مي­ توانند با رعايت كليه مواد اين بخشنامه با درخواست مأموريت و انتقال متقاضي موافقت كنند.

تبصره 2:‌ رسيدگي و تصميم گيري در خصوص درخواست مأموريت و انتقال آن دسته از اعضاي هيأت علمي كه داراي شرايط و ضوابط خانواده شاهد و ايثارگران و بيماري­هاي خاص هستند با رعايت كليه مواد اين بخشنامه در اولويت هستند.

تبصره 3: زمان آغاز مأموريت و انتقال مي­تواند اول هر ترم تحصيلي باشد و شروع مأموريت و انتقال در وسط ترم تحصيلي ممنوع است.

تبصره 4 : مأموريت و انتقال اعضاي هيأت علمي قراردادي، نيمه وقت و بورسيه­هاي در حال تحصيل امكان­پذير نیست.

تبصره 5: اعضاي هيأت علمي كه در حال انجام تعهد بورس هستند، در صورت انتقال بايد تعهدات خود را در واحد مقصد انجام دهند و واحد مقصد بايد هزينه­هاي بورس تحصيلي را به نسبت زمان باقي مانده از تعهد به واحد مبدأ پرداخت کند.

تبصره 6: مأموريت و انتقال اعضاي هيأت علمي سازمان سما با رعايت ضوابط و مقررات اين بخشنامه صرفاً‌ در واحدهاي داخل آن سازمان امكان­پذير است.

اين بخشنامه به تصويب شوراي مركزي دانشگاه و به تأييد رئيس عالي دانشگاه آزاد اسلامي رسيده است و از نيمسال دوم سال تحصيلي 92ـ91 لازم الاجراست و از زمان اجراء، تمامي ضوابط و مقررات مغاير با اين بخشنامه كان لم يكن تلقي  مي­ شود.

روسا و معاونين آموزشي واحدها و رؤساي هيأت­هاي اجرايي جذب استان­هاي مبدأ و مقصد، مسوول اجراي دقيق اين بخشنامه هستند و ارزيابي و نظارت بر حسن اجراي اين بخشنامه به عهده معاونت آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي (سازمان مركزي) است.


اخبار روزانه دانشگاه ها دانشگاه انتقال استادان انتقال استادان دانشگاه آزاد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها