آغاز تدریس زبان چینی و روسی از بهمن در دانشگاه ها ی کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   10 خرداد 1392-31 May 2013بازدید 2725آغاز تدریس زبان چینی  و روسی از بهمن در دانشگاه ها ی کشور

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی بر ضرورت تدریس زبان‌های روسی و چینی با توجه به روابط و مناسبات مثبت ایران با این دو کشور تأکید کرد و از آغاز تدریس زبان چینی از بهمن ماه سال جاری خبر داد.


پرتال دانشگاهی به نقل از سید صدرالدین شریعتی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: تدریس زبان‌هایی مثل چینی و روسی در دانشگاه‌ها اقدام مفید و مهمی است که با توجه به روابط و مناسبات مثبت این کشورها با کشورمان باید در دستور کار دانشگاه‌ها قرار بگیرد.

وی افزود: متاسفانه فرهنگ غربی با تبلیغات و حیله‌گری اروپایی‌ها در بین مردم بسیاری از کشورها جا‌افتاده و هر وقت که حرف از فراگیری زبان‌های خارجی به میان می‌آید همه حرف از زبان‌هایی همچون انگلیسی و اسپانیایی می‌زنند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه خاطرنشان کرد: چین و روسیه از جمله صاحبان قدرت در دنیا هستند و زبان‌های آنها هم باید در کنار همه زبان‌ها به دانشجویان دانشگاه‌های کشور تدریس شود.

وی با اشاره به استقبال دانشجویان از تحصیل در رشته زبان روسی در دانشگاه علامه‌طباطبایی از شروع تدریس رشته زبان چینی از بهمن‌ماه خبر داد و گفت: استقبال از رشته زبان روسی درست مثل زبان انگلیسی و زبان‌های دیگر خوب بوده و همین استقبال باعث شده تا ما در دانشگاه علامه طباطبایی به فکر اضافه کردن رشته زبان چینی به رشته‌های درسی بیفتیم.

شریعتی خاطرنشان کرد: این رشته از بهمن ماه سال جاری در دانشکده زبان و ادبیات علامه طباطبایی تدریس می‌شود.آغاز تدریس زبان چینی در دانشگاه ها آموزش زبان چینی در دانشگاه آموزش زبان روسی در دانشگاه ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها