دانشجویان پزشکی عمومی در اولویت دریافت خوابگاه,گزارش وضعیت نگران کننده خوابگاه‌های علوم پزشکی تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   19 خرداد 1392-09 June 2013بازدید 889دانشجویان پزشکی عمومی در اولویت دریافت خوابگاه,گزارش وضعیت نگران کننده خوابگاه‌های علوم پزشکی تهران


معاون دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت نگران کننده خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، گفت: تنها شاه کلید حل مشکلات خوابگاهی کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو است.

پرتال دانشگاهی به نقل از  (ایسنا)، با بیان اینکه برترین دانشجویان کشور در دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر تهران حضور دارند، اظهار کرد: رسیدگی به امور خوابگاهی در شهر تهران از اهمیت به سزایی برخوردار است، اما متاسفانه در شهر تهران مشکلات خوابگاهی زیادی برای دانشگاه‌های علوم پزشکی به ویژه دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود دارد.

وی افزود: در شهر تهران خوابگاه‌ها فرسوده و با فضای بسیار کمی هستند و این موضوع را به تمام مسئولان بالا دستی که امکانش بوده گزارش کرده‌ایم و در کمیسیون دانشجویی شورای امنیت کشور گزارش کاملی از خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران جهت بررسی ارائه شده است.

گزارش وضعیت نگران کننده خوابگاه‌های علوم پزشکی تهران در شورای امنیت ملی

آیتی با اشاره به تهیه گزارشی از تراکم و شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در اداره رفاهی معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، تصریح کرد: این گزارش وضعیت نگران کننده‌ای را از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران نشان می‌دهد که در شورای امنیت ملی نیز این موضوع گزارش شده است.

معاون دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت با بیان اینکه از دو سال پیش در هیات رییسه دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهیدبهشتی مصوب شد که دیگر به دانشجویان دکترای تخصصی و رزیدنتی خوابگاه تعلق نمی‌گیرد، گفت: دانشجویانی که در دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر تهران رزیدنت و phd هستند از نخبگان کشورند، اما این دو دانشگاه علی‌رغم خواسته خود ناچارند که به این افراد خوابگاه ندهند که این مسئله مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

آیتی با اشاره به اینکه هم اکنون نخبگان و دانشجویان زیادی از مقاطع رزیدنتی و phd شهرستان‌های دیگر نظیر شیراز، اصفهان، مشهد به دلیل عدم ارائه خوابگاه، تهران را برای تحصیل انتخاب نمی‌کنند، گفت: این مسئله موجب افت دانشگاه‌های علوم‌پزشکی تهران و شهیدبهشتی شده است.

دانشجویان پزشکی عمومی در اولویت دریافت خوابگاه

وی ادامه داد: وقتی دانشگاه علوم پزشکی تهران ظرفیت ورودی پزشک عمومی خود را 30 درصد افزایش می‌دهد در حالیکه دانشجویان پزشکی عمومی عمدتا 18 ساله هستند و هیچوقت از خانواده دور نبوده‌اند، نمی‌توان به این دانشجویان خوابگاه ارائه نداد و دانشجویان phd را در خوابگاه‌ها ساکن کرد، بنابراین قطعا دانشجویان پزشکی عمومی در اولویت استقرار در خوابگاه هستند.

معاون دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه مجتمع‌های خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهیدبهشتی بسیار فرسوده هستند و باید فکر جدی برای آنها شود، گفت: برای خریداری مکان‌های جدید در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی امیدواری‌هایی وجود دارد و فضاهایی برای آن پیدا شده است.

وی ادامه داد: فضاهای خیلی خوبی در محدوده اوین و درکه در نزدیکی دانشگاه شهیدبهشتی موجود است که در حال تغییر کاربری هستند و مسئولان این دانشگاه در حال مذاکره هستند تا این فضاها را برای دانشگاه بگیرند و تبدیل به خوابگاه کنند که و اگر این اتفاق بیفتد مشکل خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی حل می‌شود.

مشکلات خوابگاه در دانشگاه علوم پزشکی تهران جدی‌تر است

آیتی با بیان اینکه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز تمام تلاش خود را در راستای حل مشکل خوابگاهی می‌کنند، اظهارکرد: این دانشگاه در سال گذشته 9 میلیارد تومان از در آمد اختصاصی خود را برای خریداری خوابگاه جدید پرداخت کرد، در حالیکه برخی معتقدند درآمد اختصاصی نباید برای این امور هزینه شود، اما به دلیل اهمیت زیاد، این موضوع در هیات امنا مصوب شد و دو سال پیاپی دو خوابگاه برای این دانشگاه خریداری شد اما متاسفانه مشکلات کماکان ادامه دارد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه شاه کلید حل مشکل خوابگاهی کاهش ظرفیت در پذیرش دانشجو است، اظهار امیدواری کرد: سازمان سنجش در سال جدید با توجه به احیاء دانشگاه علوم پزشکی ایران در اعلام ظرفیت پذیرش تجدید نظر کند و با در نظر گرفتن مشکلات جدی که دانشگاه علوم پزشکی تهران دارد پذیرش دانشجو در این نسبت به سال قبل کاهش پیدا کند چراکه مشکل خوابگاهی در این دانشگاه بسیار جدی است.


وضعیت خوابگاه های دانشگاه ها وضعیت خوابگاه های علوم پزشکی پیگیری مشکلات خوابگاه ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها