فراخوان پذیرش مقاله فصلنامه دانش و پژوهش در روانشناسی مثبت -گرا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 خرداد 1392-10 June 2013بازدید 2020 فراخوان پذیرش مقاله فصلنامه دانش و پژوهش در روانشناسی مثبت -گرا

از سوی معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی استان البرز :

فراخوان پذیرش مقاله برای درج در فصلنامه «دانش و پژوهش در روانشناسی مثبت¬گرا» از سوی معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی استان البرز اعلام شد.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان البرز، مهشید منزوی، معاون پژوهشی این واحد با اعلام این خبر گفت: روان-شناسی مثبت¬گرا به عنوان یک رویکرد جدید در روان¬شناسی، بر فهم و تشریح شادمانی و احساس ذهنی بهزیستی و همچنین پیش-بینی دقیق عواملی که بر آنها موثرند، تمرکز دارد. این رویکرد از منظری مثبت¬گرایانه، به جای درمان نواقص و اختلالات با ارتقای احساس ذهنی بهزیستی و شادمانی، سروکار دارد.
منزوی در ادامه افزود: در سالهای اخیر حوزه روان شناسی مثبت، نظر بسیاری از محققان و پژوهشگران را در کشور ما نیز به خود جلب کرده و پژوهش های بسیاری نیز در این حوزه انجام شده است. در همین راستا این معاونت در نظر دارد با چاپ و نشر یک مجله تخصصی، منبع موثقی را در اختیار پژوهشگران این حوزه قرار دهد.
وی با اشاره به محورهای پیشنهادی عنوان مقاله در این فصل نامه یادآور شد: «بهزیستی روان شناختی»، «مولفه های شادکامی»، «عوامل موثر بر شادکامی»، «صفات، ویژگی ها و توانمندی های مثبت»، «آزمون نظریه ها در روان شناسی مثبت»، «روان شناسی مثبت در اسلام» و «مداخله های روان شناسی مثبت» از جمله محورهای مقاله در این فصلنامه است.
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان البرز در پایان افزود: استادان، پژوهشگران، دانشجویان و سایر علاقه مندان این حوزه می توانند مقالات خود را به پست الکترونیکی res.alborz@acecr.ac.ir  ارسال نمایند.پذیرش مقاله فصلنامه دانش و پژوهش فراخوان پذیرش مقاله فراخوان پذیرش مقاله فصلنامه دانش و پژوهش در روانشناسی مثبت گرا مقاله فصلنامه دانش و پژوهش مقاله فصلنامه دانش و پژوهش در روانشناسی مثبت گرا

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها