کاهش ظرفیت پذیرش رشته مهندسی کشاورزی در اکثر دانشگاه‎ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   22 خرداد 1392-12 June 2013بازدید 1269کاهش ظرفیت پذیرش رشته مهندسی کشاورزی در اکثر دانشگاه‎ها

مدیرکل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، از کاهش ظرفیت پذیرش رشته مهندسی کشاورزی در دانشگاه‎های کشور خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از (ایسنا) منطقه زنجان، سیدابوالفضل حسنی امروز در بازدید از موسسه آموزش عالی روزبه زنجان، گفت: پیشنهاد ارائه رشته در مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته به دانشگاه‎های زنجان در دفتر آموزش عالی مطرح خواهد شد که پس از مطالعه و قبول شرایط دانشگاه‎های استان با این مقطع، موافقت می‌شود.

وی با بیان اینکه موافقت برای اعلام کد رشته جدید در دانشگاه‎ها سالیانه یک گرایش در رشته مورد نظر دانشگاه است، تصریح کرد: البته این موضوع فقط مربوط به مقطع کارشناسی است و در مقطع کارشناسی ارشد حدود 90 درصد رشته‎های مورد نیاز به دانشگاه داده خواهد شد.

همچنین مسعود کریملو رییس مرکز آموزش عالی روزبه، خاطرنشان کرد: این موسسه فعالیت‎های متعددی در زمینه‎های علمی، فرهنگی ورزشی برای دانشجویان انجام داده است که نمونه آن برگزاری 117 اردو از سال 88 است که به صورت سرفصل دروس و غیرسرفصل دروس با برنامه‎های مفرح بر طبق موازین انجام شده است.

وی افزود: برگزاری المپیک‌ها و اختصاص استخر و سالن‎های ورزشی به دانشجویان از برنامه‎هایی بود که مورد استقبال دانشجویان واقع شد از سوی دیگر خرید کتاب و تکمیل مخزن کتابخانه از اولویت‎های این موسسه است و کتابخانه آن با 4690 عنوان کتاب تجهیز شده است که 695 عنوان در زمینه معماری، 324 عنوان در زمینه عمران و 110 عنوان در زمینه مکانیک است.

وی با تاکید بر اینکه در این موسسه هیچ محدودیتی برای خرید کتاب وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با کار کارشناسی دقیق تمام عناوین کتاب‎های موردنیاز تهیه و خریداری می‌شود که نمونه آن خرید کتاب به ارزش چهار میلیون تومان از نمایشگاه کتاب بود. از سوی دیگر پیشتازی این موسسه در مسابقات رباتیک و سازه‎های ماکارونی نشانه پیشرفت علمی رو به رشد این موسسه است.

کریملو افزود: وجود پنج خوابگاه با ظرفیت بالای 600 نفر نیز از امکانات در اختیار دانشجویان است که کل موسسه با هزینه هشت میلیارد تومان ساخته شده و چهار میلیارد و 640 میلیون تومان تسهیلات از بانک‎های مختلف دریافت کرده است، همچنین چاپ کتاب‌های درسی داخلی دانشجویان با دیدگاه نیازهای دانشجویان از دیگر اقدامات این موسسه است.

در ادامه محسن افشارچی رییس دانشگاه زنجان نیز در این جلسه، گفت: گرفتن رشته مدیریت کشاورزی و همچنین درخواست پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته از اولویت‎های این دانشگاه است که با توجه به راه‎اندازی پردیس بین‌المللی این دانشگاه ظرفیت آن وجود دارد.


رشته های مهندسی پذیرش در رشته های مهندسی اخبار دانشگاهها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها