راه اندازی دانشگاه دخترانه در میناب

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   23 خرداد 1392-13 June 2013بازدید 1153راه اندازی دانشگاه دخترانه در میناب

معاون آموزشی وزارت علوم توسعه آموزش عالی را نشان از توان و اقتدار کشور دانست و افزود: این مولفه آموزشی اولویت راهبردی و ملی است، چرا که دانشگاه‌ها، موتور توسعه نظام هستند.

پرتال دانشگاهی به نقل از (ایسنا) منطقه خلیج فارس، دکتر نادری‌منش در نشستی، در خصوص راه‌اندازی دانشگاه دخترانه میناب، اظهار کرد: نکته مهم در خصوص راه‌اندازی این مجموعه همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند توسعه آموزش عالی است.

وی افزود: راه‌اندازی یک دانشگاه باید اثر خود را در رشد منطقه نشان دهد و در این رشد و توسعه علمی، نگاه‌ها نیز باید عدالت محورانه باشد و در تمام نقاط کشور شکل بگیرد.

نادری‌منش اظهارکرد: این نگاه ما در حوزه آموزشی وزارت علوم توجه به رشد و توسعه علمی در نقاط کمتر توسعه یافته بوده که هم اینک شاهدیم دانشگاه هرمزگان در رده بهترین دانشگاه‌های کشور قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: تاسیس این دانشگاه باید اثرش را در پرورش تربیت افراد مستعد و نخبه استان جهت ادامه تحصیل در تحصیلات تکمیلی باشد تا نیازی به رفتن به دیگر دانشگاه‌ها نداشته باشیم.

معاون آموزشی وزارت علوم خواستار مشارکت و همفکری همه مسئولان استانی و شهرستانی و نیز بخش خصوصی در زمینه راه‌اندازی این دانشگاه شد.

همچنین دکتر احمد نوحه‌گر رییس دانشگاه هرمزگان از تاسیس دانشگاه دخترانه با اخذ مجوز سه دانشکده و 9 رشته تحصیلی از مهر ماه سال 92 خبر داد.

وی افزود: مجوز اصولی تاسیس این دانشگاه صادر شده و با کمک و مساعدت مسئولان وزارتخانه و استان در مهرماه 92 شاهد افتتاح رسمی آن خواهیم بود.

نوحه‌گر هدف از راه‌اندازی این دانشگاه را در راستای پاسخ به تقاضای مردم و مسئولان این منطقه و نیاز حوزه شرق استان هرمزگان با توجه به رویکرد مذهبی استان هرمزگان به خصوص شهرستان میناب عنوان کرد.

وی با بیان اینکه شهرستان میناب از نظر سابقه فرهنگی و سابقه تاریخی نه تنها یکی از قدیمی‌ترین شهرهای استان، بلکه کشور است، تصریح کرد: روند آموزش عالی در استان از سال 70 به صورت کند آغاز شد، اما با تاسیس دانشگاه هرمزگان این روند از سال 84 و 85، سرعت گرفت و توانستیم تحولات خوبی را در زمینه‌های آموزشی و علمی در استان هرمزگان شاهد باشیم.

رییس دانشگاه هرمزگان اضافه کرد: رشد و افزایش تحصیلات تکمیلی و جذب اعضای هیات علمی در حد انتظار تحقق پیدا کرد و از سال 86 به صورت جدی در زمینه اجرایی شدن مصوبه دولت در زمینه تاسیس دانشکده کشاورزی در شهرستان میناب شدیم.

نوحه گر اضافه کرد: در سال 90 پس از احداث ساختمان محل دانشکده کشاورزی میناب فعالیت آموزشی این دانشکده با اخذ مجوز دو رشته آغاز شد.
در نشست همفکری تاسیس و راه‌اندازی دانشگاه دخترانه میناب، فرماندار و روسای دانشگاه‌های آزاد، جامع علمی کار بردی، فنی و حرفه‌ای و پیام نور این شهرستان حضور داشتند.


راه اندازی دانشگاه دخترانه در میناب دانشگاه دخترانه در میناب دانشگاه های دخترانه دانشگاه دخترانه میناب

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها