پیگیری اسلامی شدن دانشگاهها در دولت یازدهم و امکان تغییر روسای دانشگاه بدون در نظر گرفتن حکم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   28 خرداد 1392-18 June 2013بازدید 943پیگیری اسلامی شدن دانشگاه ها در دولت یازدهم و امکان تغییر روسای دانشگاه بدون در نظر گرفتن حکم

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به اقداماتی که دولت یازدهم و وزیر علوم جدید لازم است در دستور کار خود قرار دهند بر ادامه اسلامی شدن دانشگاهها تاکید کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از محمد حسین یادگاری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اقداماتی که دولت یازدهم در حوزه آموزش عالی با آن مواجه است، گفت: گسترش فعالیتهای پژوهشی در داخل دانشگاهها و پیگیری سند آمایش آموزش عالی در دولت یازدهم نقش زیادی در آینده وزارت علوم و دانشگاههای تابع این وزارتخانه دارد که لازم است از سوی تیم جدیدی که در وزارت علوم مستقر می شوند، پیگیری شود.

وی با بیان اینکه وزیر جدید علوم باید پیگیر مصوبات گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد، ادامه داد: آینده نگری برای فعالیتهای وزارت علوم در بخش آموزش، پژوهش و فرهنگی دانشگاهها لازم است در دستور کار وزیر بعدی علوم قرار گیرد، اجرایی کردن نقشه جامع علمی کشور و اجرایی کردن اسلامی شدن دانشگاهها که از جمله مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به شمار می آیند نیز لازم است در دولت بعدی مورد توجه باشد.

یادگاری درباره زیر سوال رفتن استقلال دانشگاهها طی سه سال گذشته در خصوص برگزاری آزمون دکتری، اظهار داشت: زمانی می توانیم دانشجوی دکتری یا فوق لیسانس داشته باشیم که عدالت محوری در تمام دانشگاهها یکسان وجود داشته باشد؛ این کنکور لازم است زیر نظر سازمان سنجش و وزارت علوم برگزار شود هر چند انتقادات هنوز هم وجود دارد اما باید قبول داشت برگزاری کنکور دکتری عدالت را در تمام شهرهای کشور به دنبال دارد.

وی درباره متمرکز شدن جذب هیأت علمی نیز تاکید کرد: در فرایند جذب صلاحیت علمی و عمومی مورد اهمیت است و افرادی باید جذب شوند که متناسب با تفکرات نظام باشند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره تغییر روسای دانشگاهها توسط وزیر علوم جدید، خاطرنشان کرد: وزیر علوم بر اساس تفکرات خود و آینده نگری که دارد می تواند روسای دانشگاههای کشور را بدون در نظر گرفتن مدت زمان حکم مدیریتشان تغییر دهد و به شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کند.


اسلامی شدن دانشگاه های کشور اسلامی شدن دانشگاه ها اسلامی شدن دانشگاه ها در دولت جدید اخبار جدید دانشگاه ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها